Maytural

Tablet – poradíte? Nevyznám se v tom.

Ježíšek tablet nenadělil, tak si ho chci koupit sama.
Mělo by jít o poměrně levný tablet, ale ne zase nějaký šunt, který může po pár dnech používání letět do koše. Tablet chci používat především na čtení povídek (př. fanfiction.net). Na této stránce čtu povídky téměř denně, jenže na noťasu nejsem celý den a na mobilu je to celkem nepohodlné (display 3,2"), tak bych si chtěla třeba do postele zalézt s tabletem. Dále bych potřebovala, aby se v prohlížeči daly sledovat seriály, např. na stránce sledujserialy.cz. No a aby měl nějakou slušnou výdrž baterie. Nemyslím celý den, ale aby se to zase po chvilce nevybilo. Nevíte o nějakém? Předem díky za odpovědi.

Doplňuji:
To mi právě přijde zbytečné si kupovat dvě „podobné placky“, nebo jak to napsat.
A nejsem si vůbec jistá, u jakých tabletů je možné sledovat seriály v prohlížeči, nemůžete mi nějaký doporučit?

Odpovědi
cochee

Se čtením na tabletu si velmi rychle unavíš oči, kup si tablet na ty seriály a na čtení si pořiď e-čtečku s displejem z e-inkoustu.
Doplňuji:
Tablet bych doporučil od ceny tak 5000 výše, levnější může přinést zklamání, rozhodně bych si na serveru heureka.cz přečetl u konkrétních kusů nějaké recenze. A propos a dvě podobné placky rozhodně nejsou zbytečné, komfort čtení na e-inku je s LCD displejem neporovnatelný. Zase ta e-ink čtečka se nehodí moc na web a filmy nedá vůbec, zaprvé je černobílá a zadruhé ten e-inkoust nezvládá vysokou rychlost změny obrazu.

Bedy

Tablet určitě není dobrý na čtení knih, jak píše cochee, velmi rychle si unavíte oči. Mnohem lepší by byla čtečka knih – třeba čtečky eReading.cz, Cybook nebo Wooky jsou dobré a dají se pořídit za slušnou cenu. Myslím si, že eReading může konkurovat dražšímu Amazon Kindlu.

Opět budu souhlasit s cochee – tablet zhruba pod nějakých 5000Kč nemá cenu kupovat, bude to spíš zdroj utrpení, než radost.
Z levnějších dobrých tabletů bych mohl doporučit Blackberry PlayBook, který se dá koupit za necelých 8000 Kč a vydrží Vám nějakej ten pátek, protože je velmi kvalitní. A koukání videí na internetu tam je smaozřejmost – Flash Player tam je.

A nebo to už si radši kupte větší mobil, například HTC Titan s úhlopříčkou 4,7", který se dá na internetu v ověřených obchodech koupit už za 7 000Kč a nějakej pátek Vám vydrží, než nějakej lacinej tablet, který bude spíš pro zlost.