autacek

Tablet a chrčivý zvuk kvůli wifi, co s tím ?

Pořídil jsem si tablet a následně při jeho testování zjistil, že zvuk nasnímaný interním reproduktorem je nepoužitelný pro skype, voip a pod. Ozývá se hrčení, vrčení, vlastní nadnímaný zvuk v tom zaniká. Vydedukoval jsem, že na to má vliv wifi, neb v jiném programu (záznamník) je nasnímaný zvuk úplně v pohodě, do okamžiku přenosu dat, či dokonce stačí přiblížit i jiné wifi zařízení v provozu – třeba mobil, a ten rušivý zvuk je tam zas. Vůbec nevím co s tím ani jestli tomu jde alespoň trochu nějak pomoci. Externí mikrofon, pomohl by ? Zařízení ale tuto možnost nepodporuje, no kdyby podporovalo, nevyšlo by to na stejno ? Bohužel ani alobalem to neodruším, navíc netuším, jak se ten krám rozdělává ? Šroubky to nemá.. ? Díky za jakoukoli radu.

Nejlepší odpověď
Bedy

To je běžné u levnějších tabletů s Androidem. Jestli je to v záruce, tak to vraťte a požadujte vrácení peněz a pořiďte si něco lepšího.
Tyhlety tablety jsou lepené, proto to nemá šroubky – šetří se všude.

Další odpovědi
gobls

Nevím jak tady, ale když jsem rozebral svůj NB, tak tam byl vnitřní mikrofon připojený dost dlouhým NESTÍNĚNÝM kablíkem (levnější o pár haléřů?), takže v tom by mohl být problém. Potom by kvalitní externí mikrofon pomohl. Když tam ale připojit nejde, tak snad jen něco přes USB a pokud ani to ne, tak jiný tablet. Myslím že by ale měl každý splňovat nějakou normu odolnosti proti vnějšímu rušení, tak zkusit reklamovat. Navíc když to ruší i samo sebe, to bych jim omlátil o hlavu.

danyy

Reklamuj ale jestli je to nějaký levný plastový krám tak pomůže leda vyhodit z okna :D