ten který je

Tabákový průmysl.

Když už se zde bavíme o kuřácích a cigaretách které mají neblahý vliv na zdraví člověka,kladu si otázku proč rovnou nezakázat tabák a tabákové výrobky.Proč to stát podporuje když je to tak škodlivé?Že má z tabáku peníze do státní kasy?To je ale pokrytectví.
P.S.Sám jsem kuřák,ale tak at to zakážou úplně.:-)

Nejlepší odpověď
anonym

V Novém Jičíně byl velký závod na výrobu cigaret – „Tabačka“. Po sametové revoluci se odstal do „cizích rukou“ a dnes velký podnik je srovnaný se zemí a buduje se na jeho ppozemcích velkoobchodní centrum. Když se tabák sušil , vonělo jím celé město. Potud to není určitě záležitost, která by někomu vadila. Vadilo to, že kuřáci si často neuvědomovali, že nekuřákům opravdu jejich závislost škodí a ubližuje. Někdy se jednalo o tak bezohledné kuřáky, že když viděli, že máte problém vedle nich dýchat, tak si provokativně stoupli naproti Vám a foukali Vám cigaretový kouř přímo do obličeje. A to už určitě není ani o slušnosti, ani o ničem, co se dá omlouvat.
Znám dost kuřáků, kteří se chovají ohleduplně a určitě jejich „neřest“ nikomu nevadí. Jejich počet ale stačí vyvážit jeden výše uvedený exemplář a je zle.

Cigarety a alkohol jsou zdaňovány spotřební daní. Z té plynou státu skutečně nemalé finanční prostředky. Kdyby našim politikům na zdraví národa záleželo, tak by možná v této oblasti udělali něco, co by mohlo zdraví lidí prospět. Jenže tady jde v první, druhé, třetí (a nevím kolikáté řadě ještě) o peníze.
Před lety jsem četla rozbor, kolik z ceny cigarety dostává formou daní stát, a byla to suma skutečně šokující. Budiž na obranu kuřáků řečeno, že svým zůsobem výrazně podporují ekonomiku ČR.
Na druhé straně je tu skutečnost, že kouření je závislost a závislostem se odnaučuje velmi těžce. Stát si je vědom, že jakoukoliv represí by se stejně kouření nezabránilo, jen by to opět mohlo pobouřit proti politikům případné voliče. Ti už jsou vůči dnešním pořádkům a rozhodnutím vlády „napruženi“ dostatečně. Tak proč ještě šlapat bosou nohou mezi hady?
Ano, souhlasím s tím, že dnešní politici nejsou nic jiného než banda pokrytců.

Další odpovědi
briketka10

a nestačí, že už se nesmí kouřit v celých restauracích, některé jsou rozdělené napůl, i v jiných budovách – kuřáci mají venku popelník, nebo kouří jako vagabundi u popelnice..??

suaeda

Daně na tabák a alkohol jsou u nás velké. Stát má z našich zlozvyků slušný příjem tak proč by se snažil je razantně zakazovat.

Drap

Jenom z tabáku má stát více než 50 miliard daní každý rok. Peníze stejně nejsou, pokud by se zakázal tabák, tak těch 50 miliard by se muselo vybrat na některé další dani.
Další důsledek by byl nelegální dovoz tabáku a tabákových výrobku, a vesele by se rozvíjel černý obchod a kriminalita s tím spojená.

Damiana

Je to droga a na každé droze mafie dobře vydělává. Je jedno jaká. Zájem je a bude – čím nedostupnější, tím vyšší. Hnusné, ale je to tak.

arygnoc

to nie je pokrytectvo.
to je ekonomika.

pokrytectvo je, keď nefajčiari tvrdia, že na fajčiarov doplácajú (opak je pravdou).
pokrytectvo je, keď 148 kg vážiaca nefajčiarka mi tvrdí, že ju ohrozujem na zdraví, keď fajčím elektronickú cigaretu na zastávke MHD (a má pravdu, lebo by som ju najradšej zabil).
A takých je viac.
a nielen ohľadne cigariet (tabaku).

venkovan

Zakázat to nelze – závislí na nikotinu by kouřili ještě horší sajrajty. pěstovali by si svůj tabáček, kupovali na černém trhu apod. je to stejné jako neoficiální drogy. Kouřit/nekouřit – to je o vůli té které osobnosti v době puberty si něco dokazovat či nedokazovat.