wendyX

Ta naše ‚exkluzivita česká‘ – je toto možné?

Právě jsem narazil na skutečnou „pikantérii“- která hlásá:

Elektronické občanky s čipem budou zdarma, stát je chce zavést povinně!!

Dále se uvádí:

Poslanecká sněmovna v pátek schválila plošné zavedení občanských průkazů s elektronickým
čipem. Nebudou už stát 500 korun jako dosud, ale budou zdarma. O vydání takového
občanského průkazu či cestovního pasu také budou moci lidé zažádat ve zkrácené lhůtě, za
poplatek jej mohou získat do druhého dne. Novelu nyní musí schválit ještě Senát.
(více>>

https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/obcanske-prukazy-s-elektronickym-cipem-budou-zdarma-stat-je/r~e275fb82­1b8411e7a70b002590604f2e/

Takže finální otázka: kdy už tento Kocourkov u nás skončí?

Doplňuji
@> Kepler:
Tak to jsme si asi opravdu trochu nerozuměli… O bankovních kartách (s čipem) nebyla řeč. V článku ,na který odkazuji, se jedná o nové občanské průkazy s čipem- což je u nás zaváděno poprvé a jako ‚technické novum‘ lze hodnotit kladně. Ovšem když byla tato možnost nedávno nabídnuta jako bůhvíjaká ‚exkluzivita‘- musel zájemce ‚vysolit‘ 500,– Kč!

A teď- v relativně krátkém čase poté- se navrhuje, že tyto OP budou zavedeny plošně a dokonce povinně pro všechny- a že… nebudou už stát 500 korun jako dosud, ale budou zdarma!! Tato klíčová věta ti unikla? Jak k tomu přijdou ti, co museli zaplatit- jen proto, že chtěli být ‚in‘, chtěli ‚jít s dobou‘? To není Kocourkov? Podle mne je. Ale prosím- je to můj osobní názor, a NIKOMU ho nevnucuju. Je-li tvůj názor jiný- prosím- já ti ho neberu. Toť vše!

Stačilo toto doložení? Tak to jsem rád.
🙂

Nejlepší odpověď
ivzez

Pamatujete si, kolik stály první počítače, mobily, …
A kolik stojí dnes?
A jak k tomu přijdou ti, kteří je kupovali „za draho“?
S vývojem a rozvojem technologií se časem snižují ceny…

Pokud vím, nebyl o „elektronické“ OP příliš velký zájem,
protože skoro nic „neuměly“. (Moc lidí si je nevybralo.)

Další odpovědi
Kepler

Nějak nerozumím, proč to pokládáš za pikantérii a Kocourkov. Asi jsem nedovtipný. Čip už má kdejaká bankovní karta. Prosím, vysvětli!

Děkuji za vysvětlení. Stejně ale na tom nevidím nic zvláštního. Za těch 500,– dřív občan získal určité výhody navíc a NEBYLO TO POVINNÉ. Tím, že se to má stát povinné a nebude to stát nic je zcela v pořádku a je to chvályhodné. Je to totéž jako když jsme dříve museli platit u bank různé služby a dnes ty služby jsou už samozřejmostí a zdarma.

mzm

No já nevím, kde mají občanky za 500 mě tu s čipem vyřídili tuším za 50 Kč… Není to jen expres příplatek?

Mc Merkurion

… jakej kocourkov, když je něco novinka, tak se za to platí, když už to nejni, je to za pakatel, co na tom nechápeš? …

Kepler

ivzez: když si vzpomenu, že kdysi jsme vysolili za TV nebo videorekordér 5 až 8 měsíčních platů aúúúú. Dnes už stačí jen ta TV za 1/4 platu a na pořízení záznamu fleška za 2 stovky…

ivzez

Jj, takových věcí bylo víc…