Ta nase cestina,

se pomalu ale jiste vytraci, kam se podivam tam ciza slova a uz i ve skolach, Nase tradice budou uz taky jen pro turisty. Neni toho uz moc na nas maly stat!
Doplňuji:
Dost cestuji, umim par reci a kdyz se zeptam cizince zda by se ucil nasi ci jinou rec,tak odpovi zaporne nebo otazkou proc?

Nejlepší odpověď
dagry

Jo to je pravda. Zrovna nedávno jsem měla na toto téma rozhovor se svým otcem, protože už je to starší pán a k Vánocům dostal různou kosmetiku a chtěl se holit a nevěděl jestli je to pěna na holení nebo gel po holení. Český návod nebyl, zrovna tak máti „hand creamem“ si mazala obličej, protože neví, že je na ruce. A mě nedávno dorazil mladý lékarník, když jsem chtěla nějaké kapky proti kašli a on se mě zeptal jestli mám na mysli nějaké „spešl“??? No chvíli jsem koukala jako blázen, než jsem pochopila vo co goooo.
Doplňuji:
Před chvílí přišel syn a podivoval se nad tím, že šel kolem domu, kde je nápis FOR SALE. A o tom to je, proč musíme pořád někomu „prdelkovat“?

Další odpovědi
Michal

Vytrácí se čeština i tady. Háčky,čárky.ap.
Chápu,že se někdo přepíše,nebo utne.Já bych se raději, jako cizinec, učil anličtinu. Vrcholem je pyvo.Šli jsme prič ap.Všimnul jsem si,že pro mnohé sestavit větu,je nadlidský výkon.

afro.minerva

Nemyslím si, že by se naše řeč strácela. Spíš do ní přispívají jiné jazyky. To se ale děje odjakživa. Jazyk se mění podle toho, jak na něj působí okolní jazyky. Navíc, když se náš jazyk obnovoval během Národního obrození, tak se hodně slov stratilo a musely se nahrazovat z jiných jazyků. V té době se náš jazyk strácel a celý národ se poněmčoval. Takže si myslím, že zdaleka není tak zle.

HOMER

Jo opravdu se moc neučíme psát,ani číst,či snad dokonce nějáký pravopis,ten totiž později vystřídalo učení se dějepisného pojetí literatury,aneb od antiky kolem světa až k občanu Havlovi.Uvědomuje-li si naše školství tuto strašlivou zradu,jistě nechají naše malé školáčky,raději číst a psát diktáty,slohovky a třeba i články,nebo recenze.

anetadela1

Mě cizí slova nevadí. Mě může vytočit, když někdo nedodržuje pravopis a tím komolí češtinu. Nikdo není dokonalý a může se splést, ale aby v jedné větě, která je i bez diakritiky bylo 5 hrubek, mě fakt dostává!