Theress

TUNIS – nějaké zkušenosti?

Chystáme se na dovolenou do Tunisu, ale potřebovala bych report od někoho z vás, kdo se z těch končin nedávno vrátil.. V kterém hotelu jste byli? Jaké bylo moře? (hlavně co se týče čistoty a těch řas!) Děkuji za názory 🙂

Nejlepší odpověď
dudu

V Tunisku jsme byli loni na 12 dnů koncem září. Bydleli jsme v hotelu Palm Beach Club v Hammametu. Má čtyři hvězdy, ale spíše je to lepší trojka, avšak v překrásné zahradě na břehu čistého moře s častějšími vlnami. Se stravou i personálem byla na tamnější podmínky spokojenost – úslužní, usměvaví. Hotel je na uzavřené parcele a byl nepřetržitě střežen, velmi bezpečno i ve městě a okolí. Využívali jsme taxi za 9 korun kilometr-bezva. Bez problémů proběhly i zájezdy do hl. města Tunis a vnitrozemí. Neznám ovšem současnou situaci.

Další odpovědi
1popelka1

Já byla konkrétně na ostrově Djerba. V SV části. Hotel měl italské majitele, takže úroveň byla vyšší než u jiných hotelů.
Pokud jedete do Tunisu, musíte počítat s tím, že počet hvězdiček musíte snížit o jednu až dvě, abyste se dostala na „pravou úroveň“ (zkušenost více známých – pod 4* nebrat).
Hotel – čisto, jídlo super (měli jsme all inclusive), pití horší (přeslazené nealko a nic moc chuť alka, víno bylo pitné jen po zředění), bazén super.
Mimo hotel počítejte s tím, že veškeré „super“ mizí. Špína, chaos, bída a otravní tuniští muži, kteří se snažit sbalit úplně každého, nechoďte mimo areál sama nebo samy ženské, my to riskli a nikdy více, nic se nám nestalo, nikdo nás neunesl 🙂, ale při každém kroku jsme byly ostražité – když už se s vámi nedali do řeči, přinejmenším vás sledovali. Nic příjemného. Radši se přidejte k ostatním českým turistům při výletu do městečka.
Moře – špína, chaluhy, ač ho každé ráno čistili, lepší je (aspoň se to říká) západní část.
Do konce října – příjemné teploty i ke koupání v moři, ale na konci října se už brzo stmívá a od 5–6 docela dost fouká vítr. Pokud se chystáte teď v září – ideální počasí, ani šílené vedro, ani zima.
Taxi – za 6km jsme dali 3 dináry

Zadejte si do vyhledávače : „recenze název vašeho hotelu“ a dozvíte se konkrétnější informace, takhle vás odrazuji třeba úplně zbytečně ;)
Nebo zkuste tento odkaz : http://tunisko­.orbion.cz/ho­tely/