Systémové vyčistění disku, defragmentace

Stačí systémové vyčistění disku, defragmentace nebo používat ještě další čistič mám nyní nový počítač a nerad bych něco pokazil F.

Nejlepší odpověď
Jose1f

Nový počítač a jeho nezkušený majitel, to je kombinace, kterou velmi dobře znám. Byl to totiž před několika lety i můj případ. Doporučuji nedělat nic navíc, nenaletět na různé smajlíky zdarma, programy na čištění disku apod., co se nabízí zdarma na internetu. Většinou se tím jen zaneřádí počítač. Máš-li windows, přečti si, co ti nabízí „Nápověda a odborná pomoc“ a v tom „Aktualizovat počítač pomocí systému Windows Update“. Co nejdříve si nainstaluj z internetu protivirový program AVAST! Free Antivirus. To je zatím jediná věc zadarmo, kterou můžeš stáhnout z internetu bez obav. Později si budeš moci dovolit víc. Hlavně studuj již zmíněnou „Nápovědu a odbornou pomoc.“

Další odpovědi
Mapel

Defragmentace je uspořádání souborů, které jsou rozházené po celém disku. Tyto soubory se přesunou na začátek disku a uvolní další prostor, ale nedojde k vyčištění počítače od cookies. K tomu potřebuješ další programy. Ká používám CCleaner a jsem s ním spokojen.

Jináč defragmentaci postačuje 1× ročně. Počítač ti sám řekne, zda je to vhodné či nikoliv.

Zdroj: http://www.slu­necnice.cz/sw/ccle­aner/

Conchus

Souhlasím s první odpovědí. Stačí provádět to, co se nabízí u disku, ve vlastnostech:

  • vyčištění disku od Cookies
  • kontrolu chyb (dříve CHKDSK)
  • defragmentace.

Jinak navštívit příslušný servis, kde tvůj disk zálohují, znovu naformátují, vyčistí a data vrátí zpět. Hlavně se nesnaž dělat něco sám. Vede to k malérům. Vím o čem mluvím, s počítači se bavím od roku 1965.

Hlada

Systémové vyčistění a defragmentace jsou programy, které sice nějak fungují, jsou ale lepší. Defragmentace potřebuje 15% volného místa na disku. Do tohoto zaplnění je dobrý. K vyčistění disku a registrů je lepší CCleaner. Žádný další čistič nebo urychlovač systému není nutný. K odinstalaci programů zásadně nepoužívejte systémové odebrání programů, ale nějaký jiný odinstalátor, např. Revo Uninstaller nebo Total Uninstall. Antivirový program můžete doplnit nějakým antispywarovým programem, např. Spyware Terminátorem. Nic jiného není potřeba. Nepodceňujte zálohování. V dnešní době není žádný problém mít aktuální kopii systémového disku na externím.