hubickova

Systém Windows XP

Někde jsem slyšela,že mají končit XP.Když je mám nainstalované,co to pro mně znamená?Musím si koupit nějakou novou verzi?A co když s tím nic neudělám a budu používat dál XP?Jsem s tím hodně spokojená.A kolik asi bude stát nějaká nová verze?Dík

Nejlepší odpověď
anonym

Bude končit podpora (vydávání oprav a ´záplat´) WinXP, nikoli systém jako takový, ten bude možné používat dále. Takže pokud „nic neuděláš“, dohromady nic se neděje (teoreticky se bude postupně zvyšovat napadnutelnost tohoto systému hackery či viry – v praxi je ale taková hrozba pro běžné uživatele nevýznamná).
A než provádět upgrade na novější Windows je lépe koupit nový počítač i s předinsta­lovanými Win – cenově se upgrade nevyplatí a co je podstatnější – nové Win nemusí na staršímhardware fungovat…

Další odpovědi
Hamon

Končí pouze podpora – např. aktualizace. Pro tebe jako domácího uživatele to neznamená nic.
Můžeš si pořídit novější Windows 7 nebo Windows 8 (popř. 8.1), dřív nebo později to stejně budeš muset udělat (např. kvůli škole nebo práci – abys neztrácela krok se současností). Cena se pohybuje podle edice od cca 2500 Kč do cca 8 000 kč (z hlavy).

Zdroj: Moje hlava

brillant

Podpora Windows XP končí 8. dubna 2014. http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows/end-support-help

Sůwa

Našla jsem na toto téma zajímavou diskuzi:
http://www.zi­ve.cz/poradna/pou­zivani-windows-xp-po-dubnu-2014/sc-20-cq-505572/default­.aspx?consultan­swers=1
Ještě ani není jisté, že když přestane Microsoft podporovat OS Win XP, neujme se aktualizací někdo jiný. Vyčkáme a uvidíme… 🙂

Krakis

Pokud máš dobrý antivir,tak se nemáš čeho obávat.