Avatar uživatele
hubickova

Systém Windows XP

Někde jsem slyšela,že mají končit XP.Když je mám nainstalované,co to pro mně znamená?Musím si koupit nějakou novou verzi?A co když s tím nic neudělám a budu používat dál XP?Jsem s tím hodně spokojená.A kolik asi bude stát nějaká nová verze?Dík

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 3762 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Bude končit podpora (vydávání oprav a ´záplat´) WinXP, nikoli systém jako takový, ten bude možné používat dále. Takže pokud „nic neuděláš“, dohromady nic se neděje (teoreticky se bude postupně zvyšovat napadnutelnost tohoto systému hackery či viry – v praxi je ale taková hrozba pro běžné uživatele nevýznamná).
A než provádět upgrade na novější Windows je lépe koupit nový počítač i s předinsta­lovanými Win – cenově se upgrade nevyplatí a co je podstatnější – nové Win nemusí na staršímhardware fungovat…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hamon

Končí pouze podpora – např. aktualizace. Pro tebe jako domácího uživatele to neznamená nic.
Můžeš si pořídit novější Windows 7 nebo Windows 8 (popř. 8.1), dřív nebo později to stejně budeš muset udělat (např. kvůli škole nebo práci – abys neztrácela krok se současností). Cena se pohybuje podle edice od cca 2500 Kč do cca 8 000 kč (z hlavy).

Zdroj: Moje hlava

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
brillant

Podpora Windows XP končí 8. dubna 2014. http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows/end-support-help

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Našla jsem na toto téma zajímavou diskuzi:
http://www.zi­ve.cz/poradna/pou­zivani-windows-xp-po-dubnu-2014/sc-20-cq-505572/default­.aspx?consultan­swers=1
Ještě ani není jisté, že když přestane Microsoft podporovat OS Win XP, neujme se aktualizací někdo jiný. Vyčkáme a uvidíme… 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Krakis

Pokud máš dobrý antivir,tak se nemáš čeho obávat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek