petka.s

Jsou sýry zdravé?

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi se říkalo – zdraví, sílu, najdeš v sýru.

Dnes to spíš platí u sýrů přírodních či těch, do nichž nejsou přidaná éčka. Nejvíc se doporučují sýry kozí či ovčí vyrobené po domácky.

Ale nic nepřehánět.

Další odpovědi
mosoj

Ano. Jako vše v přiměřené míře.

terry

V jistém slova smyslu ano.
Škoda, že nepodporují tvorbu mozkových buněk. Myslím těch, které jsou zaměřeny na ČJ.

Ušel ventil

Tavené a plísňové jsou spíše škodlivé – https://www.ce­lostnimedicina­.cz/tavene-syry-skryta-naloz-soli-aditiv-a-tavicich-prisad.htm

Rokio

Ano, jsou zdravé.

pizlicka

tavené sýry NE,protože obsahují fosforečnany,hodně soli,ubírají tělu vápník.nejzdravější jsou tvrdé sýry s 30ti procenty tuku v sušině.čím víc procent sušiny v tvrdém sýru,tím lépe.vápník ze sýru se nejlépe vstřebá,pokud je sýr nastrouhaný.