HarpPlayer

Syrový film ze středověku, kde odsouzenou (snad „čarodějnici“) jen přivázali k žebříku a povalili jí na hořící hranici?

„Brouk v hlavě“ 😁 – marně vzpomínám na tento (pravděpodobně ještě černobílý) film…

František Vláčil?
Ingmar Bergman?

Druhý film s upalováním: Kromě hlavního hrdiny upalovali ještě snad dva „blázny“ – a jeden z nich, když viděl začínající plamínky pod sebou – tak se snažil je „sfouknout“ …
V této roli se mi vybavuje Miroslav Táborský – ale „ruku do ohně“ bych za to nedal… 😁

Díky moc za pomoc!

Odpovědi
led

Nemáte na mysli Sedmá pečeť z roku 1957 réžia Bergman?
Ešte dnes sa mi pri spomienke na tento film trasú nohy.

Ten druhý by mohol byť Meno ruže so Seanom Connerym