Natty*

Synonyma--

Vymyslíte další synonyma k:

  • oblečení (již mám-oblek, odění, ošacení, šaty, oděv)
  • obydlí (již mám-příbytek, bydlo)
  • obutí (nic mě nenapadá, snad nazutí??)

Děkuji za odpovědi a preventivně žádám o to, aby mou otázku ignorovali ti, kteří s ní mají problém.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi, vlastně mě to jako podstatné jméno vůbec nenapadlo, spíš jako sloveso.. Bolak: Mohu se zeptat, proč Ti je otázka nepříjemná? Vždyť jsem psala, že nemusíš odpovídat, když se Ti ta otázka nelíbí! Tak se je příště pokus ignorovat, když mi napíšeš takové nesmysly jako hadry a bejvák… Nebo zase jen sbíráš body, nu co?

Nejlepší odpověď
annas

Obutí je i podstatné jméno. Vypadá to tak vzhledem i k ostatním podstatným jménůn.

Obutí = obuv, výrobek z kůže, gumy, plsti aj., to, co slouží k ochraně nohou;;
Nebo= pneumatiky.

Doplňuji:
Ještě jsem zapomněla:

obydlí – stavení, místnosti určené k bydlení, příbytek, byt.
oblečení – úbor, šat, oděv., oblek

Další odpovědi
bolak

Ta otázka je mi už od pohledu nepříjemná…

oblečení – hadry
obydlí – bejvák

a obutí nemusí bejt jen jako obouvání/nazouvání, ale dá se to použít i jako boty, obuv, atd…

Doplňuji:
sbírám, sbírám :))

PS:
copak hadry nejsou synonymum pro oblečení?
copak bejvák není synonymum pro bydlení?
no to sou mi věci… pouč mě člověče, který považuješ obutí za sloveso :)

Lucijej

http://lmgtfy­.com/?q=obut%C3%AD+sy­nonyma
http://lmgtfy­.com/?q=obydl%C3%AD+sy­nonyma
http://lmgtfy­.com/?q=oble%C4%8Den%­C3%AD+synonyma

M.

Vždyť k oblečení i k obydlí už máš (k tomu můžeš přidat ještě třeba dům, bydlení,..).. Obutí, pokud je to podstatné jméno – obuv, boty, střevíce. Sloveso – nazutí.