Syn mi pred chvili volal, ze sel s pritelkyni na veceri. Objednanou a zaplacenou pres slevomat …

a na restauraci napis : Restaurace uzavrena .
Sli tedy jinam . On si vse pak bude resit sam .. , jen me ted vrta v hlave , jestli mu nekdo ty penize vrati. Nevite ? Diky. -iv-
Doplňuji:
Hanulko , mel rezervaci. Tyden. Na tel. z objednani volal .. , vyzvanel, ale nikdo nereagoval. ☹

Nejlepší odpověď
Drap

I na slevomat se může vloudit chybička ve formě podvodu. Před nedávnem bylo v pořadu Primi "Ano šéfe " něco podobného. Zavřeno sice nebylo, ale stejně se nenajedli. Bylo to z Brna

Další odpovědi
anonym

Hanulko, Slevomat je jen prostředník bez právní odpovědnosti, kterou nese zadavatel (podobně jako u inzerce). Jedině by mohli nepovinně v zájmu dobrého obchodního jména poskytnout kontakt na objednatele.
V praxi to funguje tak, že většinu slev nenabízejí prosperující podniky, které akční reklamu a marketingové motivace převážně nemají zapotřebí. Ostatní nabízející se tím snaží oživit obvykle klesající zájem nebo i dlouhodobější dopady ekonomické krize. Vedlejším efektem slev je i to (dle osobního přiznání některých provozovatelů), že ne všechny poukazy klienti využijí, takže i za snížené ceny získají určitý finanční profit.
Osobně bych si na registru živnostenského podnikání našel právní subjekt, v případě konkurzu i správce konkurzní podstaty a v zákonné lhůtě uplatnil průkazně svou pohledávku. Případně i CEDR (centrální evidence dlužníků). Doplňkově se lze obrátit i na Sdružení na ochranu spotřebitelů, případně spádovou ČOI. Trestní oznámení je bezzubé, protože efektivita a lhůty policie jsou liché.
Kupón sice mívá delší časovou platnost, ale pokud byl podmíněn konkrétní rezervací a telefon nebrali, budou se důvodně bránit, že pro konzumaci nebyly splněny deklarované podmínky. Nicméně na vrácení nevyužité částky nárok zůstává, jen hrozí zdlouhavost a možné soudní průtahy.
P.S. Mám přístupy do některých databází, pošleš-li odkaz, mohl bych se pokusit intervenovat mimoprotokolárně, případně ověřit, zda zde nebyly naplněny podmínky úmyslného podvodu.

hanulka11

přeci si musel udělat dopředu rezervačku , my taky tak chodíme ..to si myslím, že není možné
Doplňuji:
safra tak to je zapeklitá situace tak bych zkusila na ten slevomat zavolat třeba si stěžoval už také někdo a mohla by se to vyřešit přes ně

Karooli

Já mám zkušenost s tím, že kupon koupený pro určitou „věc“ – jídlo, je platný třeba měsíc.. takže bude ještě možnost ho využít.. Dle mého je nejlepší si zavolat a domluvit rezervaci

Džanička

Koukám, že lidé už na podvodné půjčky kde se platí dopředu přestali reagovat, tak to podvodníci začaly dělat jinak, a to prodávat neplatné kupony apod. a jestli to koupilo dost lidí, tak si asi slušně vydělali.. Lidská vynalézavost je ohromující..

hanny 2

  • iv- a ta restaurace byla uzavřena proč?Z důvodu nějaké akce nebo navždy?V prvním případě by se to dalo napravit,ale v druhém .....

Kaťuš

Tuto situaci řeší přímo Slevomat. Syn se na něj musí obrátit a slevomat mu vrátí peníze. Slevomat se potom soudí s podvodníkem, příp. si to řeší v insolvenčním řízení.
V tzv. FAQ mají toto:
„Co když poskytovatel mé slevy zkrachuje?
V takovém případě vám samozřejmě vrátíme peníze.“
Je potřeba kontaktovat Slevomat, třeba emailem.
Má známá měla voucher do restaurace, tu zavřeli a Slevomat ji bez okolků peníze vrátil.

Zdroj: http://www.sle­vomat.cz/faq