Syn mi byl sveren soudem do pece, byvala neplati alimenty. policie mi rekla, ze jsou nevymahatelne. mohu je pozadovat

pozadovat po jejich rodicich, bratru? tedy po svem tchanu a tchyni, svagru? kdyz byvala nic nema, kdo mi da alimenty?

Nejlepší odpověď
Fidel

Podejte na ni žalobu u soudu. Pokud vám nebyly stanoveny, navrhněte soudu, aby je stanovil (kolik) a můžete je žádat i zpětně. Pokud nebude chtít platit dobrovolně, může jí to být exekučně strháváno ze mzdy či jinak…

Další odpovědi
elektrikář

Obraťte se na sociální odbor. Nějakou podporu by jste mněla dostat. Tam jí to pak mohou spočítat.

Lenjička

Fidel má pravdu. Nechápu, proč vám policie řekla, že s tím nejde nic dělat. Naše mamka si to musela na dvojčata taky vysoudit a v pohodě jí to uznali 🙂