syn má trvalé bydliště u nás,má dluhy,může exekutor šáhnou na nás majetek?

Nejlepší odpověď
venkovan

Zajistěte si co nejvíc dokladů co je vaše. Zkuste si najít včas právní pomoc. A modlete se, aby exekutor byl slušný.
No a i když budu zlý, dlouho jste mu jeho dluhy tolerovali. Pokud to jsou dluhy které vznikly z třeba z podnikání (nezaplatil investor apod.) lze projevit účast. Pokud z jsou to dluhy z hazardu, flákání apod., sklízíte své plody – měli jste ho už dávno vyhodit.

Další odpovědi
Michal Kole

Bohužel exekutor NEMÁ povinnost zkoumat čí věc je, takže zabaví všechno co vidí a vy pak musíte dokázat, že věci jsou vaše a synovi tím finančně přitížíte, protože za vylučovací žalobu se platí litr (nevím zda za celou nebo za každou položku).

Exektutora nezajímá, kde je dlužník hlášený, ten jde zabavovat tam kde se DOMNÍVÁ, že má dlužník svůj majetek. Pokud má hodně bujnou fantazii tak může jít zabavovat třeba k sousedce, kam chodí každý den na kafe, protože se může exekutor domnívat, že si k ní schoval svoje věci,

Drap

Neměl by, ale stává se to. Bývá problém věrohodně prokázat a doložit že věci v bytě nepatří i synovi. Přehlaste synovo bydliště na obecní úřad.Tím by jste se mohli exekutorovi vyhnout.

Vojtěch

V právní poradně viz odkaz najdete podrobnou odpověď na velmi podobnou situaci.

Zdroj: bpp.iure.cz/zru­senipobytu.html

jmhad

Exekuce je státem posvěcená lichva,kdy není ctěno staré právo „presumce neviny“.Současně je porušována základní Listina práv a svobod OSN i naše Ústava a exekutor může vstoupit do bytu i bez přítomnosti policie.O tom kam půjde a co si vezme bude od ledna rozhodovat naprosto sám,bez jakékoliv kontroly.Proto exekutor bere vše co v bytě nalezne a nezjišťuje co je čí.Podle zákona považuje každého obyvatele za lumpa a kdo je tím poškozen,musí podat vylučující žalobu do 15 dnů k soudnímu exekutorovi a případné odvolání soudu a doložit, že zabavené věci jsou jeho.Exekutor musí brát vše z jednoho prostého důvodu – z každého dluhu do 1000 Kč,třeba za 30,– korun v nemocnici mu přísluší náhrada a odměna 18000,– Kč.Je to státem posvěcená loupež za bílého dne.Proto se vyplatí při jakémkoliv náznaku možné exekuce jednat.A ještě pozor na jednu věc.Množí se případy exekuce na starší dlužné částky po promlčecí době.Ta je tři roky.Pokud tedy věřitel prokazatelně nezaslal v této době jedinou upomínku,je dluh promlčen.Ale je lépe se předem poradit
Existují také věci,které se nesmí zabavit-peníze do výše cca životního minima,hrnec,kam­na,snubní prsten,ale už to není pračka,žehlička a jiné věci.které člověk k životu nutně nepotřebuje. Podle názoru zákonodárců.