pokazdejinak

syn má bradavici na noze… nějaké tipy?

já jsem nikdy bradavice neměla ani jsem žádnou neviděla, takže když se mu asi před 2 měsíci objevil puchýř na chodidle, uvěřila jsem manželovi, že to nic není… no a teď už máme předepsaný Duofilm a zastřiháváme uschlé kousky… potřebovala bych poradit, jak zastavit šíření – už se mu udělaly další 2 hned vedle a na druhé noze už má taky 2 malé – co s tím? předem díky.
Doplňuji:
díky za odkazy, je to s podivem, ale přečetla jsem si je dřív, než jsem položila svou otázku… ;)
šlo mi spíš o to, jestli znáte nějaký způsob, jak těm potvorám zabránit se šířit?

Nejlepší odpověď
Ponytail

Bradavice jsou záludné a každému na ně zabírá něco jiného. Jako mála jsem na ně trpěla hodně, pomáhal vlaštovničník (oranžová šťáva z listů). V dospělosti jsem měla bradavici jen jednu, zabral Duofilm. Prý je dobrý i česnek nebo cibule naložené v octu. A taky se stává, že jak se bradavice z ničeho nic objeví, tak také zmizí. Prý pomáhá bradavici „zapomenout“ a nemyslet na ni. Držím palce, ale chvilku to potrvá.

Další odpovědi
Terryle

Zkuste se v nějaké specializované lékárně poptat na homeopatika. Jako malá jsem bývala nemocná a zkoušeli jsme kdeco, takže jsme měli i homeopatické období. Měla jsem toho na víc potíží, mimo jiné i na bradavice. Taky takové ty vlezlé hnusné hloubkové na nohách. Nijak jsem se k tomu neupínala, takže myslím, že o placebo efekt nešlo. Po nějaké době lajdáckého (!) braní homeopatik se mi najednou všecky do jedné vyloupaly a odpadly. Dodnes si živě pamatuju, jak jsem se koupala a najednou koukám, že mám tu pevnou kůži na nohách plnou ďolíků – bradavice byly pryč a už se nevrátily. Zkuste to, nic za to nedáte a je to 100% bezbolestný. Trápení dusíkem nebo vyřezáváním bych nechala jako poslední možnost.
Doplňuji:
Bradavice se pak už nešířily, a že jsem jich měla tehdy taky dost (a vznikly taky rychle). Myslím, že pokud ta účinná látka funguje zevnitř, tak se prostě změní celé „klima“ v těle natolik, že se bradavicím prostě přestane dařit a pohynou – narozdíl od hubení „zvenčí“. No, vyzkoušejte a kdyžtak uvidíte :)

chudst

Jiz tu otazka polozena byla – s kvalitnimi odpovedmi: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-vyporadat-s-bradavici

Mohu zkopirovat svoji odpoved, pro ostatni se prosim podivejte do zmineneho odkazu.

Jednou se mi vytvorila bradavice na noze, musel jsem jit k doktorovi na vyriznuti a nemam na to prijemne vzpominky.

Pak se mi utvorila dalsi bradavice na ruce. Zkusil jsem to mazat vlastovnicnikem a skutecne uz nevim po kolika dnech (snad tyden? Ctrnact dni?) bradavice postupne uplne zmizela. Vzapeti se mi na dalsi ruce utvorila dalsi a vlastovnicnik zase zabral.

ALE POZOR! Je pravda, ze ja to chytil hned v zarodku; jak jsem to mel na noze, tak doktor rikal, ze to musi vydloubnout, protoze ma koreny hodne hluboko (taky jsem ji tam nechal snad ctvrt roku, nez zacala bolet). Proto doporucuji zajit k lekari na konzultaci; vsak pokud nebudete chtit zakrok provest, nemusite ho podstoupit. Ale pokud ho doktor doporuci, sel bych do nej, mate-li ji rok, bude mit asi koreny hluboko a i kdyz se vam podari castecne vlastovicnikem navenek odstranit, muze vam tam klidne vyrust z korenu znovu.

Berušinka

Buď chirurgické odstranění nebo dusík.

Z přírodní cesty je to česnek, který se nakrájí do octa (24 hod), aby se „nacucal“ – a poté přiložit kus česneku tak, aby kopíroval velikost té bradavice – nejlepší když se to dá přes noc – pokud uvidíte změnu k lepšímu, tak to zopakujte (tak dlouho dokud nezmizí) – ale každý organismus je jiný a je možné, že Vašemu synovi to zrovna neuleví, ale zkuste to.

hanulka11

ím, že se toho o nich napsalo jim mnoho, ale ještě zkuste začíst se zde

http://www.asis­tentka.cz/node/10409

Lékárna

Pěkný den.
Běžně k dispozici jsou přípravky Duofilm,Wartner bradavičník.
Lékařka/lékař Vám mohou předepsat magistraliter přípraveky na Rx,připravované v lékárně.
Další variantou je drobný chirurgický zákrok.

žolik

To nezastavýte ničim bude se to objevovat dál,navštivte kožní oddě.tam vám poradí,odstraní a dají patřičné vysvětlení cím to je.
Doplňuji:
Vlaštovičník obecný štava oranžová,potřít sádlem a nechat slízat psem,babské rady,skuste to.mě to pomohlo to posoudite sama.

Zdroj: žolík

Fiverka

Nedávno jsme se také s bradavicí potýkali. Byli jsme na kožním, kde to řeší tekutým dusíkem. Ale to je hodně bolestivé. Manžel nemohl několik dní na chodidlo pořádně došlápnout. Samoléčbou doma jsme pomocí Wartneru neuspěli byla moc hluboká …Ale po několika těch vypalováních nám už doléčit pomohl vlaštovičník. A doporučovali nám také tuhý propolis. Pod náplast vložit a nechat tam působit delší dobu…