Avatar uživatele
jurakova

Syn chce prodat byt, který jsem mu nechala k odkoupení?

Syn chce prodat byt který jsem mu nechala k odkoupení.Ne­nechala jsem si napsat nic ani doživotí,mám tam pouze trvalé bydliště a nemám kam jít.Poradí mi prosím někdo co můžu dělat?Děkuji Majka

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pralinka1979 před 4787 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Předpokládám, že jste byt synovi přenechala na základě darovací smlouvy, na základě které byl poté učiněn vklad do katastru nemovitostí.

Doporučuji, abyste se obrátila na advokáta, který by připravil žalobu k soudu, kterou se budete domáhat (nejspíš úspěšně) vrácení daru.

Doporučuji, abyste tento úkon „vrácení daru“ dotáhla do konce, a to i přesto, že na vás bude ´milý´ synek útočit po dobrém i po zlém…

Až budete mít byt opět ve svém vlastnictví, tak pak teprve můžete případně zvažovat zda a v jakém rozsahu svému synáčkovi pomoci…


§ 630
Dárce se může domáhat vrácení daru, jestliže se obdarovaný chová k němu nebo členům jeho rodiny tak, že tím hrubě porušuje dobré mravy.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t8h3.aspx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fablen

tak tohle nikdy nepochopím proč jsou lidé takto důvěřiví (přestože se jedná o členy rodiny – nebo právě proto)…pokud se nedohodnete se synem tak Vám asi nezbyde nic jiného, než si začít hledat jiné bydlení.
U nás v okolí vím také o podobných případech…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek