Dobrá duše

SW/HW problém s HDD

omlouvám se za duplicitu ale zde to hned zapadne a evidentně nefunguje více než 1 edit :(

Mám problém s HDD

příčina bude to že jsem v programu partition magic odmáčkl změnu která byla vypisována jako chyba údajně kvůli tomu že ten sw není pro W7
neustále to padalo a nedostal jsem do ani do systému ani k úspěšné instalaci nového systému

tak jsem přes GParted vytvořil particion table a novej oddíl, zformátoval na NTFS a chtěl nainstalovat systém znovu
teď je situace taková že jsem zkončil u posledního kroku inslatace na modré smrti

díky za každý postřeh, klidně pište PM nebo do diskuse
Doplňuji:
v tom Gaprted jsem udělal komplet vše, znovu jsem zkusil instalaci a udělala se téměř celá, půlhodina až do závěrečné aktivace, tam jsem chvíli nic nedělal a pak přišla modrá smrt, tak nevím, že bych v tom partition magic jedním odkliknutím poškodil nějaké sektory? a jestli ano jak nejjednodušeji bych je opravil?

Nejlepší odpověď
badisko

Ma rada zni .. stahni si toto a nainstaluj .. http://www.ubun­tu.cz/ziskejte/stah­nout pri instalaci se te zepta zda pouzit cely disk tak to odklepni :D ZTRATIS veskera data na HDD !!!!! a po upne instalaci znovu nainstaluj Windows …nedavno jsem neco podobneho resil zde s nejmenovanym uzivatelem a melo to uspech …:D pro priste se nepoustej do deleni disku prez programy kdyz to neumis ..
Doplňuji:
nejdrive to vyzkousej projet kontolou HDD co ma v sobe windows a chyby na disku taky dokaze odhalit toto .. http://www.slu­necnice.cz/sw/hd-tune/

Další odpovědi
doldas

Je to opravdu modrá smrt nebo Windows jen nenaběhly a nic to nepíše? Pokud chcete úplně smazat disk, dejte v GParted v menu Disk něco jako „Vytvořit novou tabulku oddílů“ a dát typ „msdos“ – tím se vytvoří nový Master boot record. Nebo v linuxu něco jako „dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=1M count=1“, tím se na fyzický disk zapíše megabajt nul a bude se to zaručeně tvářit jako úplně prázdný disk.

Zkusil bych znovu GParted a kouknout, jestli je ta NTFS aktivní (kliknout na partition a na Atributes – musí být zaškrtnuto „boot“). Pro uživatele Windows jsou linuxové názvy trochu matoucí – první disk je „/dev/sda“, druhý „/dev/sdb“, první partition na prvním disku je „/dev/sda1“.

Jinak Windows 7, když spustíte instalaci, mají něco jako „Opravit instalaci“, tohle bych zkusil taky.