annas

Svoboda tisku? Máme zákony na ochranu svobody tisku, ale máme i zákony dostatečně chránící lidi před tiskem?

Upraveno pode Marka Twaina
https://ifeno­men.cz/citaty/47-sarkastickych-citatu-mistra-slova-marka-twaina

  1. Myslíte, že stále platí, že tisk, dnes i internetový, je stále považovaný za šestou či sedmou velmoc?
  2. „Prý je tisk hlídací pes demokracie. Ale co když je to pes honicí?“ Jan Sobotka
  3. „Učinily noviny, rozhlas a televize z jazyka zbraň hromadného ničení?“ Stanislav Komendca

http://www.hup­tych.cz/literar­ni-cinnost1/aforis­my/nezaboli-jazyk-dobreho-slova-antologie-ceskych-aforistu-19-20-stol 4.

4. „Nechce se věřit, že lež existovala před vynálezem tisku?“ Jerzy Lec

https://citaty­.net/temata/tis­k/

Obrázek
https://pixaba­y.com/photos/news-newspaper-computer-read-1729539/

Nejlepší odpověď
mosoj

Tisk mně nevzrušuje. Kdo mně ale ochrání před blby na silnici!!
Ale je to podobné. Jenom jaksi ty následky na silnici jsou vážnější.

Další odpovědi
Kepler

Alespoň na papíře máme zákony na ochranu soukromí, ale paparazzi, novináři a jiní šmejdi si z toho nic nedělají. Před dezinformacemi nás nikdy a nic neochránilo. I kdyby se zablokovaly všechny informační technologie, pořád by ještě zůstal systém „jedna paní povídala“, vedle kterého i ty nejsofistikovanějčí systémy vypadají nezřídka jako trapně amatérské. Říká se, že papír snese všechno, ale zavřít hubu různým treperendám a pomlouvačům je zhola nemožné.

ten který je

Zákon chránící náš lid už máme od dubna:

https://www.mvcr­.cz/clanek/vla­da-schvalila-dokumenty-k-extremismu-a-predsudecne-nenavisti.aspx

Kdo ale uchrání mysl lidí kteří viděli něco co se nehodí?Bude jim provedena lobotomie?

anonym

Je jenom na čtenáři aby s využitím vlastního intelektu rozpoznal kdy se jej tisk snaží manipulovat a kdy se mu snaží poskytovat objektivní informace … ano máte pravdu dnes se snadno setkáte s obojím, a je skutečně těžké to odlišit, zvlášť v době kdy původně uznávané tiskoviny jako třeba mladou frontu dnes vlastní politik a většina původních zaměstnanců z novin dávno odešla právě z toho důvodu, že si neuměli představit svou působnost v novinách které předstírají nestrannost a které vlastní a ovládá úřadující premiér kterého by měly noviny pozorně sledovat a nebát se jej i kritizovat.

Tedy není jednoduché to rozpoznat, ale stačí zapojit rozum a podaří se vám to.

Nejsmutnější jsou ty případy které od mladé fronty dnes utíkají rovnou k těm největším manipulátorům typu infowars 🙂 to jsou skutečně smutné případy. Ale i to je bohužel časté, z bláta rovnou do louže.

anonym

totiž i kdybyste měli pocit že víte která média manipulují, nikdy byste se neměli snížit k jejich cílenému stíhání a omezování, protože to je právě to omezování svobody tisku. I když lžou, musíte vždy nechat jen na občanech aby to rozpoznali, nemůžete lidem zakázat lhát, to nejde … není to proveditelné. Můžete ale lidi učit lež rozpoznat.

anonym

pokud tohle zcela přestane fungovat a lidé v drtivé většině budou věřit lžím a pravdu nerozpoznají. Nemůžete jim svou verzi vidění světa vnucovat jakkoliv se vám to nelíbí. Bude to mít smutné dopady, a často to už i dnes mívá smutné dopady, ale nezbývá, než se s tím naučit žít, protože jakékoliv omezování tisku je vždy špatně.

mosoj

Vepište odpověď…https://­cz.sputniknew­s.com/ceskare­publika/201908031­0470528-novinarsky-odpad-a-lidske-hyeny-okamura-zautocil-na-ceska-media-kvuli-jaklovi-kritizoval-i-policii/