Avatar uživatele
Midoc

Svítí vám také v noci veřejné osvětlení do oken?

https://svetel­neznecisteni.cz/cas­te-dotazy/

Upravil/a: Midoc

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 1181 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Stejná otázka už zde byla. Už tehdy jsem odpovídala.

Svítí, proto používám žaluzie.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Naštěstí ne, mně stačí, že mám naproti fabriku. Ale od jisté doby bez závěsů ani ránu, mohu doporučit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Mám kovové žaluzie, takže dle libosti, buď chci nebo nechci, aby svítilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gumiczud

Bydlím ve 4. patře a lampy ve dvoře svítí dolů, takže ne. Kolikrát si říkám že veřejné osvětlení nefunguje a jak kouknu z okna tak vidím že svítí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Bohužel jo, musíme mít poctivě zatažené závěsy. (zvýšené přízemí)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Doma nee, ale jezdím občas do Štětí a tam svítí Mondi halogenama úplně šíleně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Nikoliv, i když bydlím vprvním patře, kde by mohlo svítit do oken.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Máme ho před barákem, naštěstí ale je trochu vpravo, takže do oken nesvítí, ale je výborné v tom, že dobře osvětluje parkující auto.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Musel jsem si upravit ložnici ( spím nepravidelně, mám špatný spánek), takže nejen světlo, ale i většina hluků na mě nemá. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… ne, jen měsí … hlavně vo úplňku je to vopruz … ale člověk si zvykne …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Ano, ale nám to nevadí, naopak jsme rádi, že všude není tma jak v pytli. Intenzitu regulujeme všudepřítomnými žaluziemi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Do oken ano, ale tak mám závěsy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

V celém centru Prajzské a i u některých okolních Prajzů, včetně prajzáků, před nedávnem vyměnili svítidla pouličního osvětlení za plochá, žlutá led svítidla – teplé žluté světlo. Stálo to sice RANEC, ale… něco nádherného! Teď je to tak, že už ve výšce 4 – 5 m od nivelety terénu je na okolních domech možno vidět stín, čili „výše“ ty lampy nesvítí, takže v praxi – kdo spí v patře, má stín. Kdo spí v přízemí, má smolíka, anebo závěsy. Kdo má pak zahradní minidomek a patro má níže, než bývá běžné a spodní částí okna trefí zrovna tu linii max. výšky venkovního osvětlení, vyhrál extra bonus a má pak na podlaze pod postelí milé přítmí, zatímco z půli stěn nahoru včetně stropu má tmu jako při temných večerech. To je můj případ, heč? NĚCO ÚŽASNÝHO! (;

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Midoc

Pouliční LED diodové osvětlení už není tak drahé, aby se ve větší míře mohlo používat. Když se omezí úhel vyzařování světla ze současných 180°-360° např. 120° může mít světelný zdroj menší výkon. Do nebe, oken, korun stromů se svítit nemusí.
https://www.i­dealed.shop/lev­ne-led-verejne-osvetleni

před 1181 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ad Paul1: A v čem je to „výborné“? U vás se snad krade, nebo tak něco? (; (; (;

před 1181 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Midoc

Nepříjemné oslňovávání většinou způsobuje vyboulené spodní sklo pouličního svítidla. Svitidlo by mělo mít rovné spodni sklo, aby zbytečně nesvítilo lidem do oken, korun stromů.
Problém by se mohl u starých svítidel dříve než se vymění za jiné vyřešit levně úplným odstraněním spodního skla.
Ještě horší jsou svítidla ve tvaru koule.
Často jsou v obou těchto typech svítidlel sodíkové výbojky s světelnou účinností 40%.
LED svítidla mají světelnou účinnost až 90%. Kdyby se vyměnily ve městech sodíkové výbojky za LED diodová svítidla, ušetřilo by se až 50% el. energie.
Opět platí, že by LED diodové svítidlo mělo být vodorovně umístěné.

před 1181 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Midoc, SOUHLAS! (;

před 1181 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek