Světové prvenství v délce řeky patří Nilu, nebo jihoamerické Amazonce?

Odpovědi
Kepler

Konečně smysluplná otázka, na kterou se dá smysluplně odpovědět. Zatím se přisuzuje Nilu. Amazonka je nejvodnatější, ale co se týká délky, tam záleží na tom, co vše se uznává jako Amazonka. Někdo počítá přítoky, ale co je vlastně přítok a co hlavní tok?

Emefej

Amazonce.

Přečti si „K pramenům Amazonky“ od Janského.