„Světoborný“ a časem bude i slovo „Marsoborný“?

Odpovědi
annas

Světo-borný = složené slovo = mimořádně významný, důležitý pro svět.

Třeba názor, který boří svět , nebo " bořící dosavadní uspořádání světa; (dnes zprav.) expr. převratný ; důležitý, mimořádný, významný, znamenitý "

http://ssjc.uj­c.cas.cz/sear­ch.php?hledej=Hle­dat&heslo=sv%C4%9Bt­oborn%C3%BD&sti=­EMPTY&where=hes­la&hsubstr=no

Marsoborný – bořící např. názory na Mars snad tento tvar nevznikne – jedině snad expresívně, tedy nespisovně – jako něco převratného, významného.