Světlé griliášové trubičky, plněné bílou šlehačkou, na koncích lehce máčené v čokoládě a posypané trošku oříškovou drtí?

Trubičky griliášové světlé, se šlehačkou a na koncích s čokoládovým rantlem. Trošku pocukrované drcenými oříšky. Byly k mání za komančů a byly moc dobré – nevíte někdo o předpisu na to těsto? Slyšela jsem, že pekaři do něj smetli všechny drobečky, co zbyly – pozor i ty chlebové. Nezaměňovat za tzv. hobliny – to byly trubičky z lístkového těsta se žloutkovým krémem – tam předpis není problém. Třebí trubičky byly čokoládové se šlehačkou a ty taky nejsou problém. Jiné trubičky v cukrárnách za komančů prostě nebyly. Jde mi jen o ty griliášové. Děkuji za ochotu.
Doplňuji:
Bohužel, v linkách – obou, které jste mi dosud poradili jsem předpis nenašla. Spíš si myslím, jestli si toto nepřečte někdo, kdo byl za starého režimu pracovníkem v cukrářské výrobně, kde se trubičky dělaly. Dík i tak za pomoc.

Nejlepší odpověď
terry

Projdi recepty, třeba některý bude ten, který hledáš.

http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&g­s_nf=1&cp=8&gs_id=1f&xhr­=t&q=grili%C3%A1%C5%­A1ov%C3%A9+tru­bi%C4%8Dky&pf=p&scli­ent=psy-ab&source=hp&pbx=1­&oq=grili%C3%A1%C5%­A1o&aq=0&aqi=g4&aq­l=&gs_sm=&gs_u­pl=&bav=on.2,or­.r_gc.r_pw.,cf­.osb&fp=9593ab­c0c8f1fb04&biw=1159&bih=­824

Kamarádka – cukrářka o zbytcích tedy nemluvila, jen říkala, že jí vždy pálily ruce, protože je potřeba je stáčet teplé, aby se nelámaly.

Další odpovědi
briketka10

http://www.go­ogle.cz/#scli­ent=psy-ab&hl=cs&source=hp&q=gri­li%C3%A1%C5%A1ov%C3%A9+t­rubi%C4%8Dky+r­ecept&pbx=1&oq=g­rili%C3%A1%C5%­A1ov%C3%A9&aq=1&a­qi=g4&aql=&gs_sm=1&g­s_upl=0l0l1l260­l0l0l0l0l0l0l0l0ll0l0&ba­v=on.2,or.r_gc­.r_pw.,cf.osb&fp=8f6ca­ab4fbefe8b1&biw=10­67&bih=535

nedělám je, ale tady v odkazu je hodně receptů..

terry já neopisovala jen jsi byla rychlejší 😁

auluk

Recept sice nemám ale kdyš si je u nás v cukrárně dám tak se po nich můžu utlouct !