Sušení hub

Chci se zeptat,zda je možné sušit houby pomoci mikrovlnky.

Nejlepší odpověď
panenka

Asi tě moc nepotěším, ale sušení hub v mikrovlnné troubě se nedoporučuje hned z několika důvodů.

1 Mikrovlnná trouba nemá dostatečnou ventilaci a vlhkost se tedy nemá kam odpařovat.
2 Houby se sice vysuší, ale zároveň uvaří (a to je nežádoucí).
3 Mezní časy úplného vysušení v mikrovlnce jsou dosti malé, tudíž hrozí spálení a případný požár.
4 Je to neekonomické.
raději je suš v troubě nebo pokud můžeš tak v sušičce

Další odpovědi
ReHu

100% souhlasím s panenkou, ani nemusím nic dodávat.

quentos

podle toho, jestli myslíš „sušit houbu“ nebo „sušit hubu“ ;{))> ale obojí rozhodně bez mikrovlnky, dělám to tak tradičně léta a jedině tak se ideálně připraví do bramboračky

elektrikář

Na sušení hub jsou nejlepší rámy z latěk a pletivo proti mouchám, Pokud je hezky venku na slunci, nebo nad kamny. Jsou i elektrické
sušičky.