Shady

sušení bylinek

Jaktože když usušené bylinky dám do igelitu, tak ztratí přirozenou vůni a začnou smrdět jakoby zatuchle a plísní?Usušené jsou dobře.Co s tím?

Nejlepší odpověď
Drap

Nedávat je do igelitu, použít plátěný pytlík /z přírodního materiálu, ne umělinu./ Buďf bavlnu, nebo len.

Další odpovědi
postcd

děje se to protože tam nějaká zbytková vlhkost je. buď z bylin nebo z venčí. Pokud by tam bylo 0% vody a hermeticky uzavřené, nic by neshnilo. je to stejné jak se dřevem třeba na krov. když ho natřeš nepropustným emailem, stejně může pomalu zevnitř se rozpadat díky zbytkové vlhkosti.

používá se papírový a nebo látkový pytlík a uchovává se na rozumně suchém místě.