aliendrone

Surfujete na netu pod dohledem vnuků/vnuček?

Eurokomisařka Jourová (hnutí ANO 2011): "Už jsem mluvila s mladými youtubery, ať osloví svoje vrstevníky a vyzvou je, ať se baví s babičkou a s dědečkem. Ať je nenechávají samotné u počítačů, nenechávají je dostávat se do stavů strachu a hysterie.

Jste natolik drzí, že nekontrolovatelně surfujete BEZ DOZORU nebo poslušně počkáte, až děti/vnoučata budou mít čas? Nebojíte se, že bez dohledu zkušených, životem protřelých náctiletých potomků vy (hloupí nicnechápající báby/dědkové) propadnete panice, hysterii a podlehnete hoaxům? Co ještě nám dem(ent)okracie podle vás přinese za „lahůdky“? A nebojíte se, že pro „vaše dobro“ vás bude „před nežádoucími informacemi chránit stát“ (NÚKIB)?

CO BYSTE ODPOVĚDĚLI JOUROVÉ?

Prazdroj (forever): https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/eurokomi­sarka-jourova-jsme-pod-proudem-dezinformaci/r~05ffa57­6974d11e98aa4ac1f6b220e­e8/

Nejlepší odpověď
anonym

6) Jiná opověď

Myšleno to bylo dobře, podáno to bylo nešťastným způsobem. To je vše co k tomu lze říct.

Další odpovědi
Palpatine

6) Jiná opověď

Jourová to zřejmě myslela dobře ale podala špatným způsobem. Je pravda, že v dnešní době se nechá hodně starých, ale i mladých lidí zmást dezinformacemi, kterých je na internetu habaděj. Sám to vidím, jak někdo opravdu může věřit kdejakému nesmyslu. Ale mělo by se proti tomu bojovat jinak, než postavit dospívajícího a důchodce k jednomu počítači a nechat je se hádat, když každý máš svůj názor.

led

6) Jiná opověď

„Podľa seba súdim teba“ to je asi heslo Eurokomisarky Jourovej. Ono v tom Europarlamente aj to rozdelenie do komisií vyzerá naozaj zaujímavo. Neviem či pani Jourová nie je náhodou v komisii starotlivosti o technickom rozvoji, ale napríklad slovenský ideológ „fašistickej“ Kotlebovej strany M.Uhrík sa stal členom eurokomisie pre menšiny a imigráciu to znamená, že má robiť presne opak toho, čo hlása.
Takže, ak nás „neschopných“ seniorov majú chrániť títo múdri a šikovní „europoslanci“, tak to radšej sa naučím aj ťukať na klávesnicu počitača a myslieť vlastným rozumom.

PS.
ďakujem za námet na príbeh malého mimozemšťana zamýšľajúceho sa nad zaujímavým riešením CIAE (Centrally integrated agency in Europa) myslenia seniorov počas ich integrácie do vedeckotechnickej revolúcie v istej stredoeurópskej kotline.

Kepler

6) Jiná opověď

Paní Jourová je sice nejlépe placenou českou političkou v Bruselu, ale jinak je to vše. Ještě nic a nikdy nedokázala a neprosadila se. Tak prosím: zapojte se!
Radši ne, je to marné…

zjentek

2) Vzal/a bych to s humorem, je to jen politblbka.

Určitě víme o tom, žeano- třeba JÁ nad sebou ŽÁDNÝ dohled NEMÁM! KDYBYCH totiž dohled měl, NIKDY by nevznikl tento jeden z nejúžasnějších, nejmoudřejších, nejpoučnějších elokvenčně nejvýstižnějších a nejstylovějších profilů, jaké se ZDE NA ODPOVĚDÍCH vůbec vyskytují_ _ _ _ _ _MŮJ!!!

Kelt

6) Jiná opověď

Volám paní JOURU, starejte se o svou ĎOURU.

led

Podobnosť mnou uvedenou fiktívnou CIAE (Centrally integrated agency in Europa) s organizáciami CIAE „Čínsky inštitút atómovej energie“ alebo „Ústredný ústav poľnohospodárskej techniky“ je čisto náhodná.

aliendrone

No dobrá, vím že diskutovat s Vaší excelencí je předem prohrané (ostatně jako s každou ženou) a do takových bojů se pouštím velice nerad. ;) :)

Ale STEJNĚ mne znepokojuje ta nevzrušená reakce „myslela to dobře, jen to blbě…“ Tohle bych překousl, kdybych se tímto způsobem vyjádřil JÁ nebo Vy (předpokládám, že nejste politička z profese), ale Jourová JE profesionální politik, tudíž NEMÁ NÁROK se takhle vyjádřit!

Sakra – KAŽDÁ zhovadilost vyšší úrovně, která se napáchala za posledních cca 100let byla VŽDY „myšlena dobře“! :( :( :(

Tohle je klasická „salámová metoda“ – nejdřív tohle („nešťastné vyjádření“), pak se začne v „odborných kruzích uvažovat“, pak „seriózně zamýšlet nad návrhem opatření“ a končí to víte jak! :( Pokud se takové svinstvo nezardousí hned v zárodku, tak později už to NEBUDE MOŽNÉ!

Takových případů známe – sama si jistě pamatujete na situaci před cca čtvrt stoletím, kdy si vypatlaní kreténi ťukali na čelo a lehkomyslně tvrdili, že si „Microsoft/kdokoliv jiný NIKDY NEDOVOLÍ shomažďovat jakékoliv údaje o uživatelích, protože…“ (a to už v době, kdy se POTVRDILO, že skladuje data/e-mailové adresy atd.) a každého, kdo tvrdil něco jiného zesměšňovali, označovali za „plašícího pošahance“ malujícího čerta na zeď!

Takových příkladů můžu uvést TISÍCE, namátkou „internet NIKDY NEBUDE cenzurován“ (a dnes tito „chytráci“, kteří se za to tenkrát bili v prsa vřískají, když jim FB apod. smaže jejich příspěvky/zablokuje účty) a vůbec.. :(

Rád bych slyšel jejich DNEŠNÍ komentáře, kdy se fízluje doslova ÚPLNĚ VŠECHNO – ale co už. Chápu, že většina nemá instinkt drona cítit průser na velkou vzdálenost (i časovou), ale tohle je tak do očí bijící, že si to nedovedu vysvětlit. :(

Fakt, že se nedožiji „sklízení ovoce“ tohoto „nešťastného, ale dobře myšleného“ výroku je pro mne jen slabá útěcha. :(

anonym

sám sis odpověděl. Salámová taktika. Ta byla uplatněna i v oblasti cenzury internetu a narušování dříve téměř nedotknutelného pravidla síťové neutrality které ještě dnes nějakou váhu má, ale umím si představit, že za 10 let ho už nikdo dodržovat nebude. Prostě si pomaloučkými kroky vždy ochotně zvykneme na to horší. Od toho ale máme demokracii abychom naslouchali volebním programům. Pokud je pro vás důležitá síťová a technologická neutralita, pokud je pro vás důležité slabší uplatňování autorského práva na internetu či cenzury, máte tu ve volební nabídce piráty ? volil jste je ? pokud ne, je to současně odpověď, proč se tak děje, protože ostatním stranám jsou zrovna tyto věci celkem ukradené, a soustředí se na úplně jiné věci 🙂

led

Aj tá myšlienka „myslela to dobře, jen to blbě…“ môže byť sčasti pravdivá. Ale! Je naša chyba, že volíme za poslancov ľudí, ktorých nepoznáme! Poznáme ich len podľa médií a ich propagácii v kladnom alebo zápornom zmysle. To znamená, my, ak nejdeme do hĺbky „politikovy duše“, nezosumarizujeme si klady a zápory aj z iných zdrojov, nielen z neobjektívnych médií, rozhodujeme sa len podľa vonkajších príznakov. Potom sa stane, že dáme svoj hlas „politikovi“ ktorý akosi predtým, než niečo povie si nepremyslí svoju myšlienku a nedáva do súvislosti s ostatnými javmi spoločnosti.
Nad jej výrokom, ktorý zovšeobecnil všetkých seniorov na jeden odtieň šedi som sa „jemne pousmiala“. Veď akosi dáma si neuvedomila, že práve naša generácia zavádzala výpočtovú techniku do života pospolitého ľudu. To, že naši vnuci sú lepší než my, čo sa týka ovládania výpočtovej techniky, nemusí byť, že sú lepší aj v medziľudských vzťahoch a myslení. Tu akosi mnohí až premnohí zlyhávajú, aj keď česť mladej populácii, ktorá si zachovala aj ľudské myslenie.
PS. vážený dron, vidím, že aj keď ste mimozemský biologickoelek­tromechanický dron, po dlhom pobyte medzi ľuďmi, máte aj ľudské myslenie. No, to som si asi veľa dovolila… stroj a ľudské myslenie, dávny sen sci-fi.

led

CIAE v mojej odpovedi, je tu ponimaná ako známa organizácia v zmysle Orwelovej knihy „1984“