Sundat si boty při letecké havárii?

Před letem nám letušky dávají bezpečnostní instrukce a radí, abychom si v případě havárie nebo něčeho podobného, sundali boty a zastrčili je pod sedadlo. Proč?

Nejlepší odpověď
petr83

Z vlastních zkušeností mám, že to české ani anglické letušky nic takového neříkají. Ale letám pouze po evropě.
Nicméně jsem si jednou pročítal brožuru o nouzových přistáních.
A zmínka obuvi tam byla v případě havarie do moře. Přecijenom bez bot se lépe plave.
Možná i v případe kalsické havarie se vám z letadla v případě přežití lépe dostane bez lodiček na podpadku než s nimi.

Další odpovědi
Facebook radí

toe „syndrom vyzutych bot“ .o) nevim proc,ale lidi pri havarii(auto,mo­to,letadlo)si proste sundaji boty…kamarad mel auto havarii a rikal, ze kdyz spolujezdce odvazela sanitka, tak nemel boty, pritom mu je nikdo ze zachranaru nesundaval.....mno proc to ale hlasi v letadle, kdyz sou pak boty vsude kolem nevim .o)

Jan Kunčar

Není to proto, aby při nouzovém opuštění letadla po skluzavce boty tuto skluzavku neroztrhly? Potom by z ní ušel vzduch a neplnila by svou funkci.