Xiaomi7

Poradíte, co použít na suchou a odlupující se kůži na obličeji?

Zdravím mám takový problém. Na obličeji se mi dělá suchá kůže a ta se postupně odlupuje takže to vypadá nezhezky nevite či by mohlo pomoct ? Zkoušel jsem různé hydratační mastičky apod ale nepomaha.

Původní neotázka
Suchá kůže

Nejlepší odpověď
Drap

Maž si to vepřovým sádlem. Nejlépe domácím

Další odpovědi
zjentek

Souhlas Drap- sádlo, jen s rozdílem, že bych si v něm na tvým místě „rozpustil“ nějakou bylinu, v tomto případě možná měsíček, levanduli, či třezalku, nebo jiné, receptů je celá řada:

https://www.go­ogle.cz/search?q=dom%C3%­A1c%C3%AD+m%C4%9Bs%C3%AD­%C4%8Dkov%C3%A1+mas­t+s%C3%A1dlo&i­e=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&e­i=TZpwWZSSDo6O8QfGnY­KADg

Nejvhodnější sádla- husa, kachna, pes, prase.

cynique

No jestli to není nějaká dermatitída, lupénka anebo něco jiného patologického, tak bych doporučil zkusit promašťovat přípravkem Excipial U Lipolotio. Důležité je promašťovat (a ne hydratovat). K tomu vynechat mýdlo – místo mýdla, sprchových gelů a pod., používat emolienční přípravky – napr. Oilatum.

marci1

Zkus olej na obličej: https://www.go­ogle.cz/search?q=o­lej+na+obli%C4%8Dej+­a+t%C4%9Blo&cli­ent=firefox-b-ab&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0ahUKEwj57Y-I5JfVAhXoFZoK­HQJ_CbQQ_AUICig­B&biw=1352&bih=598
🙂

da ny

Co doporučil kožní lékař? (… lupénka, či co?)
Hrazená ZP je Lipobase (pediatr, dermatolog), pokud napíše RP praktický lékař je na úhradu pacienta, stojí asi 90 Kč (nyní pouze na RP, výrobce zařadil jako léčivo…).
Já pouužívám Infadolan mast, někdo modrou Indulonu (mně už vadí), každému vyhovuje něco jiného.
Z domácích prostředků sádlo či panenský olivový olej. Omývání a obklady tmavým čajem, minerální vodou.
A dále: https://www.le­karna.cz/aviril-detsky-olej-s-azulenem-50ml/
k dostání ve většině drogeriích, lékárnách.

yuko

Mandlový olej

GM

Souhlas s cynique, ovšem nejlepší by bylo zajít si na kožní. S obličejem bych rozhodně nedělala pokusy.

da ny

Olivový olej (Olivae oleum) zakoupíte také v lékárně v šroubovací lékovce
(lahvičce), asi 40g