arygnoc

sú pohrešované češky z pakistanu mŕtve?

Posledný článok o unesených češkách som našiel z 13. 5. 2013

http://zpravy­.idnes.cz/o-hane-a-antonii-nejsou-zadne-zpravy-db9-/domaci.aspx?c=A130513­_120931_domaci_hv

predpokladám, že sú zatiaľ pohrešované.
po akej dobe budú prehlásené za mŕtve?

Nejlepší odpověď
marci1

Stále jsou pohřešované. Za mrtvé mohou být prohlášeny po 1 roce. ☹

Další odpovědi
anonym

Ministerstvo zahraničních věcí podniká kroky i v tomto případě, ale vzhledem
k situaci není vhodná medializace. Jednání na nejvyšší úrovni jistě probíhají
a ministr Schwarzenberg má vliv a mnoho soukromých kontaktů, které neváhá
v podobných případech využít. Bylo tomu tak i v jiných případech unesených nebo zadržených Čechů v zahraničí. Dlouho žádné zprávy a najednou byli
v Praze na letišti.
Doufejme, že i tento případ bude mít šťastný konec a že události
ve vnitropolitické situaci v ČR nebude mít negativní vliv na probíhající jednání ohledně zmizelých Češek.
Doufám, že tento a jiné případy z podobných oblastí budou konečně dostatečným varováním pro ty, kteří se chystají vycestovat do odlišných kultur. Je třeba respektovat bezpečnostní rizika, místní tradice a zkušenosti jiných cestovatelů a nepodléhat touze
po dobrodružství a romantice na úkor vlastního bezpečí.

cochee

Shodou okolností dneska ve zprávách v TV v šotu o mrtvých horolezcích v Pakistánu byly tyto ženy zmíněny. Jsou stále pohřešované, neúspěšně hledané.

anonym

Právě se na netu objevilo video s jejich prohlášením – viz zdroj:
Doplňuji:
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/3061­25-na-internetu-se-objevilo-video-s-ceskami-unesenymi-v-pakistanu.html