Amie

Styl vlasů a osobnost

Myslíte, že podle účesu, stylu vlasů, barvě… se dá u člověka poznat částečně jeho osobnost?

Nejlepší odpověď
quentos

tak to tedy těžko. Ženy mění účesy jak na běžícím pásu, to by musely být všechny do jedné schizofreničky :{))>

Další odpovědi
Damiana

Quentos má sice svým způsobem pravdu, ale zaměřil se jen na ty, které o sebe dbají.
Účes je součástí celkového výrazu člověka, proto neupravené, odrostlé nebo jinak nehezké vlasy znamenají v řeči těla také to, že má nějaký problém nebo kašle na sebe a okolí dává najevo, že jím pohrdá.
Stejně tak přehnaná péče může značit nespokojenost sama se sebou, věčné hledání, touhu po obdivu nebo napodobování vzorů, snahu o příslušnost ke skupině.
Vyrovnaný člověk obvykle mívá praktický, snadno upravitelný účes, který nepřebíjí jeho celkovou osobnost, ale pouze jí dotváří (stejně jako oblečení nebo make-up/u dam).

Adula.57

Zkus si vzít emo. Má černé divně ostříhané vlasy. Poznáš že je emo? Myslím si že se to celkově dá poznat podle toho jak se ta žena tváří, jak je nalíčená a jak učesaná.

FOX.IK

Do urcity miry ano