zajduli

styk s děmi

Dobrý den. chtěla bych se zeptat jak často musím dávat děti manželovi. Jsme v rozvodovém řízení ,děti již mám svěřeny ve své péči ale soud nám neurčil jak často mám děti manželovi dávat.Jsem povina mu dětí dát každý víkend?Zuzana

Nejlepší odpověď
standa

Děti manželovi dávejte tolikrát, kolikrát to bude vyhovovat dětem, vám i manželovi…, klidně 2× týdně nebo klidně 1× za měsíc.

Pokud se, ale nedohodnete, tak musí o návrhu úpravy styku s nezletilými dětmi rozhodnout soud. Návrh můžete podat Vy a stejně tak to může učinit i manžel.

Obvyklá lhůta jsou prý 2 víkendy v měsíci…

Další odpovědi
Michal

O tom by měl rozhodnout taky soud,nebo dohoda písemná a ověřená notářem.

bond73

Jak casto mate davat deti manzelovi,se neda nijak regulerne specifikovat,zalezi hlavne na vasi domluve a vasich moznostech,aby deti meli umoznen styk s otcem.Obecne se urceji, dva vikendy v mesici,napr 1 a 3 ,nebo 2 a 4,aby jste i vy, mela moznost s detmi byt kdesi o vikendu.Pokud ,jeste soud nerozhodl o uprave styku otce s detmi,nemusite mu je vubec davat,ovsem, v pripade,kdy toto soud urci a vy otci deti nevydate a nebo tento styk ,budete bojkotovat,treba neexitujici nemoci ditete,vystavujete se,trestneho cinu mareni uredniho rohodnuti.Vyslovim nyni pouze vlastni nazor ano.Domnivate se,ze by se vase deti, nemeli stykat se svym otcem,ze toto je spravne.Pokud ,chcete ublizovat svemu byv.manzelovi a treba ,proto mate padne duvody,tak ublizujte primo jemu,v tomto pripade,kdy schcete bojkotovat tento styk ,UBLIZUJETE SVYM DETEM,nikoliv jejich otci,prosim zamyslete se nad tim,pokud vase deti maji radi sveho otce,nebrante tomu,je to jejich otec,nikoliv nepritel.