postcd

štuk vs jádrová omítka vs sádrový tmel

prosím jaké jsou mezi nimi rozdíly co se týče použití v interiéru/ex­teriéru a co se týče poměru cena/trvanlivost? případně jestli jsem zapoměl ještě na jiný materiál vynikající poměrem cena/trvanlivost

Odpovědi
Emefej

Rozdíly jsou značné, každé je to určeno k něčemu jinému. Co přesně potřebuješ omítat?

Drap

Sádrový tmel vhodný převážně do interieru. Štuk a jádrová omítka lze použít jak pro interiér , tak exterier. Všechny štuky a omítky nejsou stejné. Některé se pro venkovní použití nehodí. Záleží na výrobci.