Coon

Studujete na ČVÚT?

Dobrý večer, mám dotaz ohledně studia na ČVÚT – příští rok mám odmaturovat a tudíž si vybrat i vysokou školu. O tom jak probíhá studium na vysoké škole mám představu asi jako hurvínek o válce. Zajímaly by mě nějaké technické obory, a tak chci vědět, kdo studujete na ČVÚT, tak jestli byste mohli napsat na jaké fakultě studujete, jaké předměty máte a co to obnáší, popřípadě jak moc obtížné vám studium na dané fakultě přijde. Děkuju moc :)

Nejlepší odpověď
anonym

Studoval jsem fakultu elektro, obor elektroenergetika (původně – Výroba, rozvod a užití el. energie). Největší postrach v prvních semestrech byla matematická analýza a lineární algebra. Ale dá se to zvládnout, jen je to náročnější než na humanitních oborech, kde je více předmětů, co se přece jen dají nějak okecat.
Na druhé straně technických kádrů dnes ubývá a stávají se nedostatkovým, a tudíž vyhledávaným segmentem.
Vhodnější je alespoň určitý vztak a sklon k technice, pravda je, že na těchto oborech bylo vždy dívek méně.
Dnes je daleko větší počet jak studentů, tak různých VŠ, kde se i úroveň a náročnost značně liší. Ale technické disciplíny nebyly poplatny režimu a fyzikální zákony a pragmatická logika platí bez ohledu na politické zřízení státu.
ad Drap, četnost tvých hrubek (naposledy „vytamíny“) i nestřídmost projevu nedělá zrovna čest množině akademických absolventů, nehledě k tomu, žes v relevantních anketách odpovídal jinak.

Další odpovědi
Drap

Studoval jsem na ČVUT, ale je už to tak dávno, že dnes je vše uplně jinak. Vše se dozvíš na jejich stránkách.

venkovan

Jak píše Drap – hodně je na internetu školy. A školy mají i dny otevřených dvěří. Dost se dozvíš i od kamarádů co studují .- v mnohém studium na vysokých školách je podobné. Ale předměty které jsou obtížné – to přeci záleží na každém jednotlivci. některé nám jdou lépe, jiné hůř.
Ale zbytečně se nestresuj – ČVÚT přežila většina studnetů. Takže to přežiješ taky. Hlavně si vyber studium které tě bude bavit, ale hlavně se kterým se uplatníš na trhu práce.

Lucijej

Michale, přestaň tahat lidi za nos. Nebo jednoho krásného dne skonč tvůj fňák na kolíčku a s plaváním to nebude mít pranic společného.

Michal Kole

To je pravda, že na VŠ je plavání. Napiš mi na mail michal.kolesa@seznam.cz

Soukromou zprávu ti poslat nelze.

Lucijej

Ale jenom na některých, navíc nabídka sportovních aktivit bývá širší, takže každý jednotlivec si může vybrat sport, který mu je nejbližší. A rozhodně neplatí, že by kvůli nesplnění plavání nepostoupil do dalšího semsetru.
Vloni jsem dokončila studium na dvou VŠ, takže mám dost dobrý přehled.