Natee

Studovat v cizině za dlouho šetřené peníze..?

Prarodiče a rodiče mi od narození ukládají na účet peníze. Zanedlouho bude spoření končit a celkem tam bude něco přes 50 000,–. Měla bych možnost o letních prázdninách na měsíc odjet do anglicky mluvící země studovat angličtinu. Se vším všudy by to vyšlo na 50–60 tis. Jak byste se zachovali? Utratili byste 18 let šetřené peníze za „pouhý“ měsíc studia v cizině? Necítili byste se sobecky..? Nebo na co jiného byste peníze použili?

Nejlepší odpověď
www

Podle mne je částka za měsíc studia příliš neadekvátní, raději bych ji využil ke studiu delšímu, třeba i doma.
Názor

Další odpovědi
Funna

za měsíc studia je 50 tisíc celkem hodně, já bych to za to nedala…ale vzhledem k tomu, že ti každý měsíc odložili na spoření jen 230 korun, což je denní nákup, bych se zase tak moc pocitem viny netrápila…

setapouch

Použil bych je jako startovací kapitál pro studium a práci v zahraničí. Pro studenty nebývá problém získat pracovní povolení při studiu v zahraničí. Takže bych to investoval do třeba ročního pobytu. Prací se ti ty peníze vrátí a pokud ne, tak se vrátí doma.

Jen to potom musíš umět prodat (samotný pobyt v zahraničí úspěch doma nezajišťuje).