Martin 1977

Poradíte, jak mám postupovat u popsaného problému, který souvisí s vlastnictvím studny na našem pozemku?

Studna postavena kdysi dávno na našem pozemku na kterou není žádné věcné břemeno.

Potřebovali bychom poradit, koupili jsme pozemek na kterém je legální studna postavená družstvem někdy v dávné minulosti (1976). Na studnu není nikde zřízeno věcné břemeno a když jsme na místním úřadě životního prostředí žádali o povolení k čerpání tak nám bylo řečeno, ze studna není naše ale družstva. Jak prosím postupovat ?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… říká se tomu „právo vydržení“, jak postupovat ??? zkusit se domluvit s družstvem, je to pár let zpátky, co se všechny studny „legalizovaly“ a doplňovalo se stavební povolení … věcné břemeno se většinou zapisuje až na samotný vodovod z důvodů oprav … a i to někdy ne …