registronic

Studium Strojního inženýrství s ekonomkou?

Myslíte si, že je možné studovat VŠ – Strojní inženýr (ZČU Plzeň), když mám maturitu z Obchodní akademie? Nebudou předpokládat, že většina lidí má Průmyslovku a tedy už i poměrně velký přehled? Já mam se strojírenstvím zkušenosti pouze 2 roky z účiliště – Obráběč kovů.

A mohl bych po škole vykonávat povolání – Konstruktér?

Odpovědi
zzzzz

Ekonomie a strojařina je opravdu velký rozdíl. Já mám SŠ i VŠ ekonomickou a popravdě si neumím představit, že by mi obor na ten předchozí nenavazoval. U nás na VŠ ti co neměli ekonomii i střední, tak měli velký problém v odborných předmětech, nerozuměli účetnictví, inflaci atd. Hodně jich to vzdalo a je škoda to nedostudovat, když už se na to dáš. Nejlépe uděláš, když zajdeš přímo do té školy na den otevřených dveří a poptáš se, jaké mají na studenty požadavky.