jirka1399

Studium střední školy v Asii.

Dobrý večer.Jsem žákem 9. třídy a tento rok si vybírám střední školu. Chtěl bych studovat v zahraničí, nejlépe v Číně nebo v Jižní Koreji popřípadě v Japonsku, ale na internetu jsem toho o studiu střední školy v zahraničí moc nenašel. Mezi mé nejoblíbenější předměty patří dějepis, zeměpis, biologie, angličtina, němčina a čeština, moc mě nebaví matematika a fyzika ale i tyto předměty zvládám výborně. Mám velmi dobrý prospěch, v 1. pololetí 8. třídy jsem měl jednu dvojku z chemie, 2 pololetí 8. třídy jsem měl dvojku z chemie znovu a v 1. pololetí 9. třídy mám dvě dvojky, jednu z fyziky a druhou zase z chemie. Myslím si že studium v zahraničí by byla dobrá životní zkušenost a alespoň bych se osamostatnil. Našel jsem pouze nějaké studijní pobyty v usa, kanadě, velké británii atd ale o asii nic a většinou byly tyto pobyty docela dost finančně náročné. Děkuji všem za odpovědi.

Odpovědi
Hamon

Dvojky povazujes za dobre? Vzhledem ke konkurenci jsou dobre na narodni urovni, ale celosvetove? Uvedom si, ze na ty skoly se hlasi lide z celeho sveta a prijatych je jen par. Najdi si vysokou, uc se a uc se i jazyk zeme, kde bys chtel studovat.

arygnoc

s ohľadom na túžby treba splniť niektoré podmienky:

  • mať vedomosti
  • ovládať jazyk.
  • mať finančné zabezpečenie štúdia (nepočítajte so štúdiom zadarmo – hľadajte teda grant, štipendium na stredoškolské štúdium).

predpokladám, že fundované odpovedi vám dá ambasáda tej ktorej krajiny.
či existujú nejaké výmenné pobyty, neviem.

varovanie:
počítajte s veľkými kultúrnymi rozdielmi – nie iba v materiálnom ponímaní (strava, ubytovanie a pod.), ale aj zvykmi, sociálnou štruktúrou, spoločenskými vzťahmi, medziľudskými vzťahmi (i vzťahy s opačným pohlavím), dobrými mravmi a pod.

Maartaa

já vystudovala zdrávku a po praxi jsem odjela do Británie pracovat, a kdybych měla znovu nějak vyjet, jedině přes agenturu. Zajistili mi uplne vse