Gelbe

Mám šanci se dostat po maturitě na zdrav. lyceu na medicínu, či psychologii, neb fakultu soc. věd za podmínek v popisu?

Studium na VŠ, zdravotnické lyceum

Ahoj, po prázdninách nastupuji do 1.ročníku zdravotnického lycea, na vysvědčení v pololetí deváté třídy jsem měla 4 dvojky,z Čj, matematiky, dějepisu a z přípravy na přijímačky z češtiny(měla jsem tam asi 3 známky), co se týče porovnání se spolužáky, tak jsem nad průměrem. Teď na výroční budu mít jednu, a to ze zeměpisu. Myslíte si, že bych měla šanci se s osobní přípravou dostat i na medicínu, nebo psychologii na FF či na fakultu sociálních studií?
Děkuji za odpovědi

  • Na lyceu se učí hlavně podle učebnic pro gymnázia

Nejlepší odpověď
Drap

Jistě, to už bude záležet jen na tobě.

Další odpovědi
ivzez

Na lyceu se vyučují i odborné předměty, což je
vždycky na úkor všeobecně vzdělávacích předmětů.

Tzn., že jestli v průběhu těch čtyř let nezměníš názor,
budeš se muset souběžně s maturitou připravit i na přijímačky
(= doplnit si znalosti na úroveň gymnázia).