Berušinka

Studenti gymnázií

Reaguji na příspěvek lukaše.zmizíka, který takto „napadl“ (nemyslím to zle) studenty gymnázií.
Musím dát za pravdu, že gymnazisté jsou občas pěkní spratci =(. Zkušenost bohužel mám, ale na gympl už nechodím.
Co jsem tak vypozorovala – nemusí se jednat samozřejmě o všechny, ale velká část má prostě bohaté vlivné rodiče, kteří chtějí mít děcko „na úrovni“, proto ho šoupnou na gympl ať se učí. Přitom jim doma utvoří takové zázemí, aby se mohli „nerušeně učit“, tz. nemusí se např. starat vůbec o domácnost (občasné umytí nádobí, starost o pořádek apod.).
Chovají se nemožně a přitom ty holky si neumí pořádně udělat ani čaj – to mě děsí – co s nima pak ty chlapy budou dělat, když jim ty ženský po vystudování ani neuvaří. Čeho je moc, toho je příliš se říká. Proč občas ta zlatá střední cesta nefunguje?
Omlouvám se za takovýhle zmatený příspěvek, doufám, že to pochopíte a přidáte také svůj názor. (Psala jsem to narychlo, omlouvám se za případné chybky)
Doplňuji:
Skvělé, já se tady s něčím píšu a ono mi to pak zmizne.
Tak ještě jednou: Za prvé nebylo to mířené na všechny gympláky (to jsem ale psala), za druhé jsem popisovala ty hodně těžké případy a cíleně jsem se do nikoho nestrefovala.
Pokud jde to, že se to pořád opakuje děti, ordiče, děti, rodiče, jak písal tom, tak to je pravda s tím souhlasím, i když se to někdy zdá být horší a horší.
Pokud jde o ty holčiny, tak ty, které neumí „být v domácnosti“ se to můžou naučit, to jo, ale kolik se jich to naučí =(, je to opravdu lepší od malička (samozřejmě nic se nemá přehánět), líbí se mi ty obrazy např. z filmů, kde dcerka pomáhá mamince při vaření nebo při jiné domací práci, je to taková dívčí chvilka, při které si toho můžou tolik říct a maminka může dceři předat spousty užitečných věcí. Osobně, být chlapem, si najdu jen ženu, která opravdu umí vařit a starat se o domácnost, vzdělání také není všechno, i když je hodně důležité. Je třeba zvládnou i tu „lidskou“ stránku života.
A jak už jsem psala, nejsou to všechny holky, jen některé – které mě trochu zlobí =).
Katusa jsi šikulka =), chlap vedle tebe bude určitě spokojený.
Všude jsou individua, to je pravda, jak na gymplu, tak na sš a sou.
Pro masakrmen – ten si může políbit sám, to se tu teda předvedl =(, ale jeho vizika, ne moje. První dojem je ten nejdůležitější a špátně se napravuje, hochu.
No nic, asi jsem se hodně rozepsala a psala i mimo téma, tak se omlouvám a děkuji všem za názory.

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

pardon, taky sem nehazel vsechny do jednoho pytle, ale snad sem byl jen kapku ovlivnen tim, ze studenty gymplu sem posledni dva mesice mel na starost. otazka uvareni si caje, aneb zena v domacnosti, je mozna taky aktualni, mne jen zarazi, jak muze trida studentu gymnazia po navratu z autobusoveho zajezdu zanechat interier v tak zubozenem stavu, oblepeny zvykackami a rozslapanymi svacinami a ovocem po kobercech…opravdu mi nejde do hlavy, co to je za dobytek. vrcholem bylo, kdyz se jedna princezna otazala druheho ridice, zda by nemohl (pri jizde po dalnici) nechat za jizdy otevrene zadni dvere. kolega k ni tedy prisel a zeptal se: „ty, devce, ty ted chodis na gymnazium, a pak se urcite chystas na nejakou vysokou skolu, ze?“ …nacez se princezna urazila a bylo po diskuzi…

tak v kostce, pochopim, ze s podobnymi problemy se mohu setkat u jakekoli mladeze, ale pisu jen o tom, s cim mam osobni zkusenost… abych neurazil;)

Další odpovědi
masakrmen

Luky si může políbit p…l! Já nejsem žádnej spratek MADAFAKA!!!

tom004

Já bych to neviděl v tak „tmvých“ barvách.O nás ti starší také kdysi prohlašovali,že rosteme pro šibenici.A když jsme sousedovi čmajzli třešně,tak už nás viděl v polepšovně.Život nám potom „oznámil“,že takhle tedy ne.A dnes je sice „jiná doba“,ale většina z těch „spratků“,bude za pár let nadávat na své potomky atd.atd.No a ti,co to nezmáknou,budou nakonec litovat jen sami sebe. 🙂

venkovan

Je to trochu jinak – mladí lidé kteří mají vlivné, respektive vůdči svým dětem a sobě nekritické rodiče zneužívají takového postavení. to bylo, je a bude. A je jedno jestli studuje tu či onu školu či učiliště.
A jstli holky neumí udělat pořádně"čaj" až přijde čas buď se to naučí a nebo si někoho na to najmou.
Doplňuji:
Tom to napsal celkem dobře a mimochodem už Seneca říkal, že ty mladší generace je drzá, nechce pracovat a učit se.

anonym

Ja nehazim nikoho do " jednoho " pytle. Nekdo rekne : Rusaci jsou takovy … Nemci jsou takovy … Cesi jsou takovy … a vidite . Jen tady kolik nas je , jsme vsichni cesi a presto kazdy jiny. A tak to mam i s Romy. A proto bych se nikdy nepodepsala pod to , co napsal Lukas. I na gymnaziu se najdou ruzna individua , ale to i na ucnaku a na jine stredni. jen zachovat klid. 🙂 -iv-

Katusa

Mám za sebou 8 letý gympl a rozhodně nejsem dcerka vlivných rodíčů, ale normální holka, která ještě potřebovala čas na to, aby se rozhodla, jakým směrem se vydám. Jsem samostatná, dále studuji, doma vařím, peču, peru, uklízím…prostě všechno potřebné jsem schopná obstarat. Děti vlivných rodičů se dávají spíš na soukromé placené školy. Pacholci rostou zrovna tak ze stavebek atd. kde není problém jít za školu zahulit si atd…
Doplňuji:
Jinak souhlasím s tím, že výchovu dětí mají v první řadě zařídit rodiče a jít příkladem…moc se mi líbí způsob, jakým způsobem vychovává k běžným pracem moje švagrovka: na lednici visí lístek s cenami služeb (vyndání nádobí z myčky 3 Kč, zalití květin 3 Kč, povešení prádla 4 Kč…), děti (jedna 7, druhá 6 let,…) chápou, že za práci přijde odměna a mají motivaci. Ta starší si teď na nový kolo s přezahovačkou „vydělává“ sbíráním a sušením bezu…ano jsou to symbolické přivýdělky, ale podle mě je to super, naučí se pracovat a čím dřív to pochopí, tím líp…Tak a teď mě taky rodiče rozmazlených dětí roztrhají na kousky

Ella

Neřekla bych, že jsem bohatý spratek, protože jsem vystudovala Gympl =D Nikdy jsem nedostávala kapesné, občas něco za úklid bytu, který jsem musela uklízet obden celý. Vaření jsem nikdy nedávala a to proto, že jsem na to spíš nešika a i když se snažím, jíst se to nedá. Ale pečení mám ráda a postupně trénuju i normální jídla.
U nás byla majetná jen jedna dívčina, která neustále jezdila na dovolené do všech koutů světa, ale zase nám vždy přivezla nějakou výměnnou studentku, kterou jsme pak měli ve třídě celý rok. Nemůžu říct, že byla naše Bára špatná jen proto, že měla hodně bohaté rodiče. Byla v pohodě, i když učení moc nedávala, pokud nešlo o angličtinu.
A souhlasím s příspěvkem nade mnou, že bohaté děti jdou spíše do soukromých škol nebo na výměnné pobyty.
U nás byli lidi vesměs v pohodě – samozřejmě se spratci našli – ale pohodových lidí byla většina. Stejně tak na učitele by nám mohl leckdo závidět – pomůžou, poradí, kamarádí.