berry38

Může se student který studuje prezenční formu studia na VŠ a který dosáhl věku 26ti let hlásit na úřadu práce?

Může se student který studuje prezenční formu studia na VŠ a který dosáhl věku 26ti let hlásit na úřadu práce??

Z toho důvodu, aby nemusel měsíčně platit zdravotní pojištění- 1 148kč??

Dík

Odpovědi
ivzez

Podle § 25, odst. 1 písm. f) zákona o zaměstnanosti není uchazečem o zaměstnání osoba připravující se soustavně na budoucí povolání.

Výjimkou může být student, který v předchozích dvou letech získal zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností (SVČ) minimálně 12 měsíců účasti na důchodovém pojištění (§ 25, odst. 4).

Více informací získáte přímo v zákoně:
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zamestna­nost/cast2.as­px#par25

_______
Zbynasi, úřad práce za nikoho zdravotní pojištění nehradí.
Za uchazeče o zaměstnání hradí zdravotní pojištění stát.

Zbynas

Ano, nad 26 let si musíš platit pojištění ty. Tzn. za Tebe ho může platit zaměstnavatel nebo úřad práce.