Avatar uživatele
Nenaplněný

Studené světlo.

Kde je vhodné použít LED žárovky s tzv. studeným světlem ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, tom004, P.T., Damiana před 3829 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Teplá barva má teplotu chromatičnosti kolem 3000K (odpovídá barvě světla žárovky), studená pak kolem 6000K (odpovídá barvě denního světla). Teple svítící LED dávají při stejném výkonu o čtvrtinu méně světla než LED barvy studené.
Použil bych, studené, např. , haly, schodiště, stanice metra,ap. Teplé,např.,obytné prostory,restaurace,ap.Studené (denní) světlo,je vhodné všude tam,kde se zdržujeme krátkou dobu.Teplé (jako obyčejná žárovka) tam,kde pobýváme delší dobu a nepotřebujeme tak jasné světlo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanny 2

Studené světlo mám v práci v kosmetické lampě s lupou.Používá se to běžně v kosmetice,aby se nezahříval obličej při kosm.procedurách.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Bez ohledu na to, zda se jedná o LED, úsporku, výbojku atd. je studené světlo od 4700K. Pod tuto hodnotu se jedná o teplé světlo (pozor na zavádějící názvy na obalech, vždy se dívejte na uváděnou teplotu). Teplé zdroje se vyrábějí běžně s teplotou 2400K.

Teplé světlo je vhodné do pokoje k televizi, na osvětlení komunikací, parků atd. Dávají příjemný teplý pocit pro oči, ale zkreslují barvy. Pro např. do koupelny, kde se žena líčí je vhodné studené světlo, potom do kanceláří a např. design studia používají teploty zdrojů 7000K. Do kanceláří jsou zářivky označené 860, tj. 6000K.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1446 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada