Nenaplněný

Studené světlo.

Kde je vhodné použít LED žárovky s tzv. studeným světlem ?

Nejlepší odpověď
tom004

Teplá barva má teplotu chromatičnosti kolem 3000K (odpovídá barvě světla žárovky), studená pak kolem 6000K (odpovídá barvě denního světla). Teple svítící LED dávají při stejném výkonu o čtvrtinu méně světla než LED barvy studené.
Použil bych,studené,nap­ř.,haly,schodiš­tě,stanice metra,ap. Teplé,např.,obytné prostory,restau­race,ap.Stude­né (denní) světlo,je vhodné všude tam,kde se zdržujeme krátkou dobu.Teplé (jako obyčejná žárovka) tam,kde pobýváme delší dobu a nepotřebujeme tak jasné světlo.

Další odpovědi
hanny 2

Studené světlo mám v práci v kosmetické lampě s lupou.Používá se to běžně v kosmetice,aby se nezahříval obličej při kosm.procedurách.

Mapel

Bez ohledu na to, zda se jedná o LED, úsporku, výbojku atd. je studené světlo od 4700K. Pod tuto hodnotu se jedná o teplé světlo (pozor na zavádějící názvy na obalech, vždy se dívejte na uváděnou teplotu). Teplé zdroje se vyrábějí běžně s teplotou 2400K.

Teplé světlo je vhodné do pokoje k televizi, na osvětlení komunikací, parků atd. Dávají příjemný teplý pocit pro oči, ale zkreslují barvy. Pro např. do koupelny, kde se žena líčí je vhodné studené světlo, potom do kanceláří a např. design studia používají teploty zdrojů 7000K. Do kanceláří jsou zářivky označené 860, tj. 6000K.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.