Avatar uživatele
Ponytail

Stržený puchýř na chodidle

Jak ošetřit stržený puchýř na chodidle v místě, na které došlapuji? Fungují speciální náplasti na puchýře, i když se kůže sloupla a jedná se v podstatě o otevřenou ránu? Díky za postřehy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4702 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pokazdejinak

ano, existují tzv. hydrokoloidní náplasti – vyzkoušeno, jsou opravdu super. je potřeba ji správně přilepit přes ten bolavý puchýř a nechat, dokud se sama neodlepí (2–3 dny)
nebo existuje mastička HemaGel – ta se namaže a přelepí normální klasickou náplastí, ale ty speciální náplasti jsou lepší
Doplňuji:
na trhu jsou hlavně 2 výrobci – Compeed a Urgo.
mně osobně víc vyhovuje Urgo – náplast mi líp držela a mají i různé velikosti a tvary, aby líp ::sedla::, už jsem viděla i úplně malou na mozoly na ruce – super :)

Upravil/a: pokazdejinak

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ella

zkuste Compeed – je to gelovo průhledná náplast, která zároveň má i hojivé účinky, drží i ve vodě a za 2–3 dny se samovolně odloupne, mě se takhle zahojil naprosto rozedřený puchýř od nových bot, které nosím v práci a bezbolestně jsem je mohla nosit dál =)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Tata

Existují náplasti na kuří oka. Poslouží vám i na stžený puchýř. Pokud ho nalepíte otvorem na stržená puchýř, chodidlo bude našlapovat na okolí puchýře a samotní rána zůstane bez kontaktu s botou. Pouze budete mít nepříjemný pocit protože ta náplast je silnější než ty vám výše doporučované pruhledné náplasti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MacaM

Mám čerstvou zkušenost, také stržený puchýř, to je v těchto vedrech na to šup ☹
Potřu bylinkovým gelem (OK gel), zalepím a již druhý den je to o hodně lepší. Rána se hojí a brzy se začne tvořit nová kůže.
Již loni jsem měla ale mnohem horší ránu, přímo seřízlou kůži na patě až na maso, tento gel mi během měsíce ránu zhojil aniž bych tam měla jizvu 🙂a žádné lékařské ošetření nebylo třeba.

Zdroj: www.okg-fit.cz/zdravis­laskou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Stačí rychlonáplast, protože doma stejně nic nemáte. A při cestě se zastavit v lékárně kde poradí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek