Avatar uživatele
janek66

Štrůdl,čím netradičním ho naplnit?Co přidat aby chutnal zase jinak?

Mám rád experimenty v jídle a přivítám vaše nápady čím tradiční pečivo ozvláštnit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, Jahoda, anonym před 4799 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

A co takhle zkusit nějaký maso, třeba kořeněný mletý maso a zabalit do listovýho těsta a upíct.
To by nešlo?
Mohlo by to být dobré, teda myslím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Přesně jak říká Mirek – štrůdl naslano může bejt naprostá fantazie. Tuhle jsem náhodou našla na netu recept a tak se mi seběhly sliny, že ač se jiank vyhýbám kuchyni, dokud nehynu hlady, tohle si prostě vyzkoušet musím: http://hobby.id­nes.cz/strudl-pro-chlapy-nikdy-neochutnate-studeny-zmizi-rovnou-z-plechu-1f5-/hobby-domov.asp?c=A110128_­184543_hobby-domov_mce
Dobrou chuť nebo aspoň poslintání do klávesnice ;o)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Co špenát.
Já dostala chuť na palačinky se špenátem, tak je plánuji zítra.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Nasladko-rozválet listové těsto,pomazat meruňkovým džemem,posypat mletými vlašskými ořechy-můžeš smíchat se strouhankou,za­rolovat a upéct.Naslano-potřít hořčicí,poklást plátky angl.slaniny,čes­nek.bok apod.,nastrouhat nivu,brynzu apod.,můžeš přidat vrstvu špenátu,zase zamotat,potřít vejcem a upéct.Mňam.....

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Muzete pouzit,rebarbo­ru,hrusky s tvarohem,svestky macene v rumu a s tvarohem a nebo kynuty strudl makovy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

7. Smetanový štrúdl
Potřebujeme
• 50 dkg hladké mouky
• 25 dkg ztuženého tuku
• 25 dkg smetany na šlehání
• jablka
• rozinky
• sušené švestky
• lískové a vlašské ořechy
• vanilkový cukr
• vejce na potření
• skořici
• strouhanku
Jak na to
Tuk nastrouháme, přidáme ušlehanou smetanu a hladkou mouku a uhněteme hladké těsto.
Rozdělíme je na dvě části, vyválíme placky, které posypeme strouhankou, strouhanými jablky, rozinkami, vypeckovanými sušenými švestkami, oběma druhy nasekaných ořechů a posypeme skořicí a vanilkovým cukrem.
Placky zavineme, přeložíme na vymaštěný plech a upečeme dozlatova.

8. Škvarkový závin
Potřebujeme
• 400 g hladké mouky
• 250 g škvarků
• 50 g cukru
• 1 vejce
• 1 žloutek
• mléko
• prášek do pečiva
• citronovou kůru
• jablka
• 50 g rozinek
• 2 hřebíčky
• skořici
• strouhanku
Jak na to
Škvarky rozemeleme a přidáme do mouky smíchané s polovinou prášku do pečiva. Dále přidáme vejce rozšlehané se špetkou soli, na prášek roztlučené hřebíčky, zalijeme 2 až 3 lžícemi mléka a vypracujeme tužší těsto.
Nejméně půl hodiny odpočinuté těsto rozválíme na obdélníkový plát, který posypeme strouhankou, poklademe jablky nakrájenými na tenké plátky, rozdělíme rozinky a zasypeme lžící mleté skořice.
Plát zavineme, položíme na pomaštěný plech a potřeme rozšlehaným žloutkem. Pečeme ve vyhřáté troubě 30–45 minut.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Švestky. Někde jsem četla, že i třešně, višně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Mě zaujal recept na těsto naklademe vše jako na jablečný, ale posypeme jablka mletým mákem dáme hodně rozinek namočených v rumu a nasekané ořechy .

Také dělám šimlovou nádivku -tvaroh s mákem , ale je dobrý i tvaroh a na to jablka . Zkrátka těch možností je tolik .....

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ano Miroslave,strudl co jsi navrhl-je dobry a ma dost obmen,delavam jej i jako prilohu ,treba ke spenatu misto brambor atd.

před 4799 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek