janek66

Štrůdl,čím netradičním ho naplnit?Co přidat aby chutnal zase jinak?

Mám rád experimenty v jídle a přivítám vaše nápady čím tradiční pečivo ozvláštnit.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

A co takhle zkusit nějaký maso, třeba kořeněný mletý maso a zabalit do listovýho těsta a upíct.
To by nešlo?
Mohlo by to být dobré, teda myslím.

Další odpovědi
Terryle

Přesně jak říká Mirek – štrůdl naslano může bejt naprostá fantazie. Tuhle jsem náhodou našla na netu recept a tak se mi seběhly sliny, že ač se jiank vyhýbám kuchyni, dokud nehynu hlady, tohle si prostě vyzkoušet musím: http://hobby.id­nes.cz/strudl-pro-chlapy-nikdy-neochutnate-studeny-zmizi-rovnou-z-plechu-1f5-/hobby-domov.asp?c=A110128_­184543_hobby-domov_mce
Dobrou chuť nebo aspoň poslintání do klávesnice ;o)

ReHu

Co špenát.
Já dostala chuť na palačinky se špenátem, tak je plánuji zítra.

hanny 2

Nasladko-rozválet listové těsto,pomazat meruňkovým džemem,posypat mletými vlašskými ořechy-můžeš smíchat se strouhankou,za­rolovat a upéct.Naslano-potřít hořčicí,poklást plátky angl.slaniny,čes­nek.bok apod.,nastrouhat nivu,brynzu apod.,můžeš přidat vrstvu špenátu,zase zamotat,potřít vejcem a upéct.Mňam.....

anonym

Muzete pouzit,rebarbo­ru,hrusky s tvarohem,svestky macene v rumu a s tvarohem a nebo kynuty strudl makovy.

dudu

7. Smetanový štrúdl
Potřebujeme
• 50 dkg hladké mouky
• 25 dkg ztuženého tuku
• 25 dkg smetany na šlehání
• jablka
• rozinky
• sušené švestky
• lískové a vlašské ořechy
• vanilkový cukr
• vejce na potření
• skořici
• strouhanku
Jak na to
Tuk nastrouháme, přidáme ušlehanou smetanu a hladkou mouku a uhněteme hladké těsto.
Rozdělíme je na dvě části, vyválíme placky, které posypeme strouhankou, strouhanými jablky, rozinkami, vypeckovanými sušenými švestkami, oběma druhy nasekaných ořechů a posypeme skořicí a vanilkovým cukrem.
Placky zavineme, přeložíme na vymaštěný plech a upečeme dozlatova.

8. Škvarkový závin
Potřebujeme
• 400 g hladké mouky
• 250 g škvarků
• 50 g cukru
• 1 vejce
• 1 žloutek
• mléko
• prášek do pečiva
• citronovou kůru
• jablka
• 50 g rozinek
• 2 hřebíčky
• skořici
• strouhanku
Jak na to
Škvarky rozemeleme a přidáme do mouky smíchané s polovinou prášku do pečiva. Dále přidáme vejce rozšlehané se špetkou soli, na prášek roztlučené hřebíčky, zalijeme 2 až 3 lžícemi mléka a vypracujeme tužší těsto.
Nejméně půl hodiny odpočinuté těsto rozválíme na obdélníkový plát, který posypeme strouhankou, poklademe jablky nakrájenými na tenké plátky, rozdělíme rozinky a zasypeme lžící mleté skořice.
Plát zavineme, položíme na pomaštěný plech a potřeme rozšlehaným žloutkem. Pečeme ve vyhřáté troubě 30–45 minut.

Jahoda

Švestky. Někde jsem četla, že i třešně, višně.

hanulka11

Mě zaujal recept na těsto naklademe vše jako na jablečný, ale posypeme jablka mletým mákem dáme hodně rozinek namočených v rumu a nasekané ořechy .

Také dělám šimlovou nádivku -tvaroh s mákem , ale je dobrý i tvaroh a na to jablka . Zkrátka těch možností je tolik .....

anonym

Ano Miroslave,strudl co jsi navrhl-je dobry a ma dost obmen,delavam jej i jako prilohu ,treba ke spenatu misto brambor atd.