EliškaG

strop na udírně

Na zděnou udírnu budeme dělat litý strop. uděláme armaturu a zalijeme betonem. Jen mi kdosi říkal, že do toho betonu bych měl přidat ještě nějako šamotovou maltu nebo něco podobného. Je to opravdu nutné a v jakém poměru? díky

Nejlepší odpověď
Funna

pokud je to opravdu jen udírna, není potřeba nic „šamotovat“…ve správné udírně má být jen teplý kouř…my jsme ti „dokonce i ze dřeva“ a funguje dodnes bez problémů .-)

Další odpovědi
venkovan

V udírně je dle mne šamot zbytečný – pokud je to komara ve které se bude udit. Jsou tam nízké teploty. Někteří jedinci dokonce mají i udírny ze dřeva.
Ale pokud, tak sehnat slabé šamotové desky (do krbu jsem si dával asi 2 cm silné, a tam byly větší teploty) , položit je na bednění budoucího stropu a zalít betonem.
Ale přesto – je dost publikací jak stavět udírny, takže návštěva knihovny nemusí být od věci. Třeba se tam v knížkách najdou ještě další inspirace.