martin21000

Stroj má 20% šanci, že udělá chybu. Co to znamená ve skutečnosti? Kolikátý výrobek bude vadný?

Jak často bude docházet k chybě? Kdyby se vzalo například 100 výrobků, bude to každý 20 anebo 20 vadných výrobků? Děkuji

Týká se to komplexního programu, který mám naprogramovat. Takže chyba je jen teoretická. Nejedná se tudiž o reálný stroj. V tom případě to bude tedy těch 20 výrobků ze 100 špatně?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Domácí úkoly se zde neřeší, napiš výsledek a někdo ti sdělí, zda je správný či není.
Jinak je to jednoduchý výpočet procent. Znáš základ 100 ks a znáš procenta 20%.

Další odpovědi
tforro

Chybu jakou? Takovou, že výrovek je nepoužitelný? V tom případě je to 20% zmetkovitost. Tzn, že 20 výrobků ze sta je zmetek. 80ks je v pořádku.

To je teoretická otázka, nebo se jedná o reálný stroj? Neumím si představit takovou zmetkovitost při výrobě čehokoli. I zmetkovitost 0,5% je třeba u CNC strojů nehorázně vysoká.

honza19hk

No za program co by vyráběl 20 zmetků ze sta by tě u nás vyrazili.

odik

tforro: 80 zcela bez-vadných ze 100 = laciná čínská výroba 🙂

tforro

Kdepak, to už v dnešní době není vůbec pravda. Takové časy byly, ale dneska mají číňané tolik peněz, že už si ani nekupují výrobní stroje ze západu, ale kupují si výrobce, kteří ty stroje vyrábí.

odik

Pletete jablka a hrušky … pořád existuje a ještě dlouho laciná čínská výroba existovat bude … to co píšete vy, platí u pár velkých firem, ale rozhodně to není globální stav celého jejich trhu …