vagonik

Proč mi to i po výměně řetězu a kazety „střílí“ na druhém převodníku?

Zdravím,

nikde jsem to nenašel. Trochu to vzadu střílelo, a už mě to štvalo, tak jsem vyměnil řetěz a kazetu a je to ještě horší. 1ka a 3ka vpředu plus cokoliv vzadu je úplně v pohodě, ale 2ka vpředu plus cokoliv vzadu při i malém záběru střílí jak blázen a to vzadu, vpředu to nestřílí. Prosím Vás, nemáte nějáké nápady? Převodníky sjeté nejsou, byly měněny nedávno.

Díky mockrát!

Odpovědi
Alesh

Spíš bych se asi zeptal na https://www.bike-forum.cz/ , přeci jen borců tam na toto téma bude asi 1000× víc než tady. 😉
Hele, tohle mi přijde jako docela nesmysl. Pokud 1. a 3. převodník s daným řetězem a kazetou funguje bezvadně, a 2. převodník „střílí“, ale jak tvrdíš, že vzadu, tj. kazeta, tak je to podle mě kravina, spíš bych řekl, že máš pocit, že to jde zezadu, ale dělá to ten 2. převodník. I když jsi ho měnil, tak třeba je to špatný typ, co já vím. Prostě jinej výrobce nebo jsi ho stihl sjet. Je to ocel, nebo hliník? Podle tvého popisu bych fakt primárně zkoumal ten druhej převodník, protože když zbylé kombinace fungují, tak to musí být tím 2. převodníkem, jinak to není možný.

Zdroj: https://www.bike-forum.cz/