Elis Pokorná

Stříhání drápků pejskovi

Máme již třetím rokem Barevného Boloňské psíka, zlatíčko, nechá se sebou dělat cokoliv, dokud nedojde na tlapky. Jakmile mu někdo sáhne na tlapku (pokud ji sám nenabídne) tak začne ruku olizovat, abychom tu tlapku pustili. Je tedy prolém, při stříhání drápků, hysterčí ještě než střihneme, kňučí a dokonce by snad i hryznul, i našeho veterináře. Je pravda, že asi jednou nebo dvakrát mu z drápků kvůli špatnému střihnutí tekla krev, jinak s ním ale nikdo nic špatného neprováděl. Jak tedy udělat, aby byl klidný při stříhání drápků a nechal si v klidu sahat na tlapky? Díky. :)

Nejlepší odpověď
anonym

To se nedivím, že si nenechá střihat drápky když jste ho fikli do krve! S takovou zkušeností by se nechal bez protestu ošetřovat jen úplný idiot. Jiní psi po takhle nepovedeném zákroku nechají drápy udělat jen od veterináře a i tam někdy potřebují zklidňovací prostředek. Uvědom si, jak bolí tebe když si zastřihneš nehet do krve nebo si ho zatrhneš nebo se ti udělá záděra.
Prostě vemte psa a jděte si s ním k veterináři nebo do nějakého psího salónu, tam si také umí poradit.
Doplňuji:
Jen pro upřesnění: nervová zakončení v rohovině (drápu) jsou velmi citlivá a pokud došlo až ke krvácení, musel si pes chudák užít. Navíc si uvědom, že pes s bolestivým poraněním na tlapkách je poměrně limitován nejen v pohybu…

Další odpovědi
Dumbo

vždycky po stříhání drápku ho pořádně odměnit a dát mu nějaký pamlsek – spojí si to s nějakým dobrým zážitkem a mohl by si na to zvyknout :)
Doplňuji:

  • kdyžtak můžeš napsat i do nějakého psího fóra, na netu jich je určitě spousta ;)

hanicka.k.cb

Já teda nevím jaký názor na to máte Vy, ale podle mě je stříhání drápků u psů úplný nesmysl-vlastně je to důkaz toho, že pes nemá tolik pohybu, kolik by si zasloužil. Pokud měl přiměřenou aktivitu, drápky by se mu normálně obrušovaly a na žádné stříhání by nemuselo dojít.