Rejkjavik

Co se stane tělu, když budu střídat spánek tak, že jednu noc budu spát a tu druhou ne?

Co se stane tělu, když budu střídat spánek tak, že jednu noc budu spát a tu druhou ne? Ovlivní to nějakým způsobem organismus? Děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
gecco

Takové fungování není pro člověka přirozené, takže organismus bude ´trpět´ víc, než je obvyklé – zejména ty orgány, které klid (spánek) potřebují k regeneraci – mozek, ledviny, játra…
😉
Na druhou stranu – je jen otázkou tvé fyzické a i psychické odolnosti, nakolik ti to (ne)ublíží.

Další odpovědi
anonym

To asi moc dobré není a moc dlouho to nevydržíš.
Lidské tělo není na takový režim stavěno.
Potřebuje svůj odpočinek,tím pádem i pravidelný spánek.

Agneta

Tak jestli se právě ucházíš o nějakou takovou „skvělou“ práci, kde máš mít 2 dny denní, a na to zase 3 dny noční…tak se ti posune „hranice přirozeného umírání“ o 30 až 50 let > směrem k hrobu :DDD
Opravuji: sníží hranice o … :DDD

lexx

pár dnů to vydržíš, pak organismus „vypne“ sám do režimu „stand-by“