maruš

Stříbrné naušnice.

Nevíte,prosím,něk­do,nějaký způsob,jak zabránit nebo předejít tmavnutí stříbrných naušnic na uchu?Dcera je před týdnem vyčistila a vyleštila a již jsou opět matné a zašlé.Děkuji.

Nejlepší odpověď
Terryle

Záleží i na složení potu každého člověka – někomu to černá hrozně, někomu skoro vůbec. Nebo to taky dlouho nic nedělá a pak to najednou zčerná třeba při nemoci ze dne na den.
Aspoň mám dobrý tip na čištění – dejte do misky kousek alobalu, položte na to stříbrné šperky, nasypte lžičku soli a zalejte horkou vodou a chvíli tam nechte. Šperky neuvěřitelně prokouknou a je to téměř bez práce :o)

Další odpovědi
hanulka11

je to přirozený jev stříbra na vzduchu tmavne

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­85&q=jak+%C4%8Dis­tit+st%C5%99%C3%AD­bro&sa=Vyhledat#1677

Cullinda

Záleží jaké to jsou naušnice a kde nejvíc tmavnou. Když tmavnou pecky nebo to tenké zavěšení můžete je po vyleštění přetřít bezbarvým lakem na nehty. -nic se tím nezničí a třeba to pomůže. Já si lakuji závěsy naušnic když mě z nich svědí nebo zarůstají uši a nějakou dobu to vždy pomáhá. (než se to třeba oloupe, ošoupe) pak ten zbytek odlakuji a znova nalakuji.

KaraskovaAl

Tomu nezabráíte. Jen kupovat opravdu stříbrné šperky. Ale i tak je potřeba čas od času vyčistit. Stačí roztok horké vody a soli a krásně to pomůže.