Avatar uživatele
Martinteo

střet zájmu

pracuji u ochranky jako strážný na hl. pr.poměr a našel jsem si práci na dpč u jiné ochranky jako pochůzkář při mimořádných akcích a zaměstnavatel mi vyhrožuje,že je to střet zájmu a že mě propustí pokud budu tuto činnost na dpč vykonávat. Má na to právo ze zákona? a je to střet zájmu, jak mi tvrdí? Děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4489 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

"Zákon" tuto vámi zmiňovanou situaci vůbec neřeší..., a pokud v pracovní smlouvě nemáte ustanovení, které by omezovalo vaši případnou jinou výdělečnou činnost, tak se (teoreticky) nemáte čeho obávat.

Samozřejmě, že by bylo ideální, abyste u zaměstnavatele pracoval nejen podle podmínek, stanovených pracovní smlouvou, ale i v dobré pohodě a shodě se zaměstnavatelem...

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Ano, je to střet zájmů, které spočívá v tom, že zkušenosti které získáš u současného zaměstnavatele a které ho stojí nějaké peníze, aby tě v tvé práci zdokonalil využiješ pro práci u jiné firmy.
Argumentace, že ho to nic nestojí není na místě, neboť on tě vybaví různým školením, v pracovní době se ve své práci rovněž zdokonaluješ apod.
Nedívej se na to z pohledu, že by ti např. nic nedával, ale i to, že pro něj vykonáváš práci, získáváš praxi v oboru.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony