teracora

Strelícia, proč nekvete ?

Strelicii mám už od roku 2002 a ještě mi nekvetla. Přes léto je venku na terase (východní strana) a pravidelně ji hnojím. V zimě na odpočívadle na schodišti, u luxferového okna. Teplota tam je kolem 17°C, zálivka 1× měsíčně.
Poradí mi někdo, kde dělám chybu, že ještě nekvetla?

Nejlepší odpověď
beer

Neznám postup pěstování této rostliny, ale ta tvoje už by kvést měla. Dočetl jsem se, že rozhodně nejsi sama komu se nedaří..
Snad pomůže alespoň toto:
http://www.ces­kestavby.cz/ros­tliny/strelicie-strelitzia/

Další odpovědi
hanulka11

Hlavní příčinou, proč strelicie nekvete, bývá často její celoroční pěstování v teple. Proto je třeba jí v zimě dopřát odpočinek v chladu (5–12°), ale stále při dostatku světla. V létě naopak potřebuje slunečné, vyhřáté a chráněné místo (jihozápadní strana domu se zdá být v pořádku), na chráněném místě se jí může líbit i venku. V létě je zároveň vhodné ji pravidelně a dostatečně hnojit.
Na květy je ovšem často nutné si nějakou dobu počkat tak jako tak, protože strelicie dosahuje dospělosti až po několika letech růstu

Zdroj: http://www.pro­zeny.cz/porad­ny/bydleni-a-zahrada/29-kvetiny-a-zahrada/600-dotaz